facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-07-05
 

Wyprawy na krańce świata (lipiec-sierpień, Gdańsk)

Wielka wystawa National Geographic prezentuje ponad 100 fascynujących zdjęć, przedstawiająych dokonania najsłynniejszych ekspedycji badawczych.


Wielka wystawa National Geographic w kościele św. Jana w Gdańsku prezentuje ponad 100 fascynujących zdjęć, przedstawiająych dokonania najsłynniejszych ekspedycji badawczych zorganizowanych przez Towarzystwo National Geographic od chwili jego powstania w 1888 roku po dzień dzisiejszy.

Uczestnicy niejednokrotnie pionierskich wypraw eksplorowali najodleglejsze zakątki naszego globu, zdobywali bieguny, docierali na najwyższe szczyty świata lub w największe głębiny, badali tętniące życiem lasy tropikalne i najsurowsze pustynie, poznawali tajemnice pradawnych cywilizacji, zamkniętych od wieków grobowców i statków zatopionych w głębiach oceanów.

Wystawa prezentuje utrwalone na fotograficznych kliszach ryzykowne ekspedycje i zaskakujące odkrycia, wśród nich odnalezienie w 1985 roku najsłynniejszego wraku świata - Titanica, odkrycie przez w 1911 roku Machu Picchu - zagubionego miasta Inków. Przedstawia sylwetki nieustraszonych podróżników i badaczy, m.in. pioniera badań morskich głębin Jacques`a Cousteau oraz Roberta Peary`ego, pierwszego zdobywcy bieguna północnego. Szereg zdjęć poświęconych jest również odkryciom polskich podróżników. Jest to już piąta wielka wystawa National Geographic.

Wystawę można oglądać od 15 lipca do 21 sierpnia 2005 r.

2005-07-5

(kb)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com