facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-09-22
 

Wyprawa PZA na Lhotse - osiągnięto obóz III

Piecioro uczestników wyprawy, czyli Agnieszka Bielecka, Artur Hajzer, Andrzej Bargiel, Mateusz Zabłocki, Artur Małek oraz Temba Sherpa, spało wczoraj w obozie 2 i o piątej rano wszyscy wyruszyli z zamiarem poręczowania w kierunku planowanego obozu 3.
Pokonując zachodnią ścianę Lhotse wspólnie założyli 700 m lin i o godz. 14.30 osiągnęli miejsce obozu 3. Po wykonaniu zadania zawrócili do obozu 2, do którego wszyscy bezpiecznie dotarli o 16.30. Tu spędzą najbliższą noc w dziewiątkę, ponieważ z dołu doszli Krzysiek Starek, Mateusz Grobel i Tensing Sherpa.
Prognoza pogody na następne dni jest optymistyczna, zapowiada się zatem aktywny weekend :)

Krótka relacja wedłu smsa Artura Hajzera z 21 września.Schemat Drogi Klasycznej na Lhotse z zaznaczonymi obozami. Fot. Dariusz Załuski

Poniżej relacja z 20 września:

20.09. - krótka relacja spisana na podstawie SMSu od lidera wyprawy PZA na Lhotse Artura Hajzera:
5 uczestników wyprawy i Temba Sherpa doszło dzisiaj z bazy wyprawy do obozu 2. Udało im sie przenieść 700 metrów lin, szable śnieżne, jedzenie na 5 dni, tlen ratunkowy i apteczkę. Wszyscy nieśli ciężkie 20-kilogramowe plecaki, a Temba nawet 30 kg. Powyżej obozu 1 wspinacze nie mieli założonych drabin nad szczelinami - niestety Szerpowie z EPCC zawiedli i nie wykonali swojego zadania.. Udało się przejść po mostach dzięki współpracy z wyprawą japońską. Plan na jutro to poręczowanie do obozu 3. Mateusz Grobel z powodu awarii sprzętu biwakuje z Tensingiem Sherpą w obozie 1. Krzysiek Starek dolecza przeziębienie w bazie. Pozdrowienia!
 
Wyprawa odbywa się w ramach programu sportowego "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015", który patronatem honorowym objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Program ma wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki a sponsorem generalnym jest PKN Orlen S.A.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com