facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-04-04
 

Wyprawa PZA na Dhaulagiri - w Kathmandu

6 uczestników bez przeszkód liniami Qatar Airines przez Doha dotarło do Kathmandu 2.04. Tu przebywał już Darek Załuski a Marcin Miotk dolatuje dzisiaj – tj. 4.04.
Wczoraj udało się dokonać niezbędnych zakupów, złożyć obowiązkową wizytę w Ministerstwie Turystyki, przepakować ładunki na karawanę tak by każdy ważył przepisowe 25 kg i zapakować nasz mikrobus – razem ok. 600 kg.

Wczoraj też w hotelu odwiedziła nas osobiście Pani Elizabeth Hawley – legendarna brytyjka od kilkudziesięciu lat prowadząca kronikę wszystkich wyprawach himalajskich. Jak na legendarną postać przystało przyjechała swoim równie legendarnym garbusem – robi wrażenie.Spotkanie z Elizabeth Hawley. Fot. Piotr Tomala

Dzisiaj kończymy przyzwyczajanie się do niedużej zmiany czasowej i kontynuujemy proces przystosowywania się do nowej strefy klimatycznej i – co ważniejsze – do nowej kuchni. Zmianę geograficzną gorzej znoszą nasze telefony, którym zwyczajowo zapętlają się smsy.

Wiadomość z treścią „gdzie są szufle do śniegu” kierownik otrzymał już 122 razy. Dzisiaj opuszczamy Kathmandu i wyruszamy do Beni, skąd wystartuje karawana piesza. Do bazy mamy nadzieję dotrzeć ok. 12 kwietnia.

Pozdrawiamy
Uczestnicy wyprawy
Piotr Drożdż
 
2019-04-19
GÓRY
 

David, Hansjörg i Jess - in memoriam

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-04-09
GÓRY
 

Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2019-03-18
GÓRY
 

FEELIFE - Pacific Crest Trail 4265 km

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com