facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-14
 

Wyprawa na Nanga Parbat - kolejne relacje od Jurka Natkańskiego

Dotarły do nas kolejne relacje z Wyprawy Unifikacyjnej PZA Nanga Parbat 2010.
Relacja z 11. 06. 2010

Zespół trzech - Jurek, Jarek, Piotr rano z tzw. obozu II i pół poręczuje w kierunku obozu III do 6700 m  i znajduje platformę ze śladami starych namiotów, tj. lodową warstwę sprasowanych namiotów grubości 1 m.

Schodzą do obozu II i pół. Od południa do 19.00 duży opad śniegu tworzący świeżą warstwę grubości 40 cm. Decydują o przeniesieniu namiotu do obozu III. Po 1,5 godziny wspinaczki następuje trzygodzinne umocowywanie namiotu na platformie, co nie jest łatwe, bo namiot jest większy i częściowo wisi w powietrzu - trzeba przeprowadzić poręczówkę przez namiot, by nie wychodzić na "żywca". Nagrodą jest widok cywilizacji, tj. jakiś świateł w dnie doliny - być może samochodu w Bardumal Bridge.

Zespół czterech, tj. Artur, Kaziu, Rafał, Jacek przemieszcza się z obozu I do obozu II.

Relacja z 12. 06. 2010

Rano Jarek i Jurek poręczują ok. 250 m do góry z ostatniej liny, którą mieli, i z odcinków powycinanych ze starych poręczówek, w efekcie znajdując lepsze miejsce na namiot. Jednocześnie dochodzi zespół Artura, który w nocy wyszedł z obozu II. Czeka ich ciężka noc w 4 osoby w zawieszonym namiocie.
Jurek schodzi prosto do bazy, Jarek i Piotr nocują w obozie II.
Standardowy opad śniegu w południe.

Relacja z 13. 06. 2010

Zespół czterech, ale bez Jacka, tj. Artur, Kaziu i Rafał przenosi namiot na miejsce tzw. prawdziwej trójki, tj. na 6800 m. Jacek schodzi do dwójki i razem z Piotrem i Jarkiem idą do bazy.

W bazie prawdziwa wiosna - jak to miło przeżywać wiosnę dwukrotnie w ciągu roku - zazieleniły się łąki, mnóstwo  nowych nieznanych kwiatów, brzęczenie owadów, nagrzane kamienie, wyraźnie cieplejsze noce - jest naprawdę cudownie.
Podobno na froncie kuchennym kolejny kryzys - mimo tego, że Krasula została zarżnięta i doniesiono z dołu orzechy i suszone morele żarcie nadal jest podłe. To, że dziś w niedzielę skończyły się rano przy śniadaniu cornfleksy, to już naprawdę skandal ! ;)
Tak naprawdę, to i tak jest wyżerka - jeszcze wczoraj na śniadanie w tzw. obozie 3 starym mieliśmy na śniadanie małą puszkę pasztetu podlaskiego na trzech, a na obiad menażkę Słodkiej Chwili.
Mam wrażenie, że na takim 5-dniowym wyjściu traci się ok. 6 kg - jest to chyba najefektywniejszy program odchudzający.

Pozdrawiam

Jurek Natkański
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-05
GÓRY
 

Doposażenie zimowe GOPR: akcja crowdfundingowa

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com