facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-20
 

Wyprawa na Makalu - zespół wyrusza do góry

Dzisiaj, 20 maja br., zespół w składzie Kinga Baranowska i Rafał Fronia opuszcza Bazę i, korzystając z okna wiatrowego, przystępuje do akcji górskiej na Makalu. Celem na dziś jest dotarcie do Obozu II na wysokości 6600 m, a założeniem ogólnym wyjścia – zdobycie szczytu.

 
Nieustanny wiatr nad Makalu. Fot. Kinga Baranowska

Dziś startujemy do góry, do Obozu II na 6600 m, a potem coraz wyżej, już w stronę szczytu. Trzymajcie kciuki za nas i za dobrą pogodę :-) – napisała o 03:30 w nocy czasu polskiego w wiadomości tekstowej Kinga Baranowska – „Na 23 maja planujemy atak szczytowy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zmianę ze względu na lepsze prognozy w tym dniu. Wczoraj byliśmy już sami w bazie, pozostałe osoby wyszły już w niedzielę bądź opuściły bazę. Będziemy starali się Was na bieżąco informować z kolejnych etapów, pozdrowienia!"

Zespół musiał podjąć trudną decyzję – w górnych partiach od kilku tygodni występują spore opady, w związku z czym nie zapowiada się typowe okno pogodowe z pięknym słońcem i flautą. Są jednak szanse, że pomiędzy 22-24 maja wiatr utrzyma się na niskim poziomie ok. 30km/h. W bazie nie było możliwości połączenia sił z innym zespołem, gdyż do niedzieli były tam jedynie pojedyncze niezdecydowane osoby lub grupy wchodzące „na tlenie”, z czym łączy się zawsze inne tempo wejścia. Przez ostatni tydzień Kinga i Rafał regenerowali się w Bazie Głównej na 5600 m, czują się dobrze i są dobrej myśli.
 


W drodze do dwójki. Fot. Kinga Baranowska
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com