facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-11
 

Wyprawa Fundacji Jaśka Meli na El Capitan - konferencja prasowa

Czy góra El Capitan z pogodą niespotykaną w Kalifornii od 80 lat pozwoliła się pokonać ekipie Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty“?
Tego dowiedzą się Państwo podczas konferencji prasowej, na którą serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 11 października o godz. 11.00 w sali konferencyjnej nr 4 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (ul. Tamka 1).

Właśnie wtedy, zaraz po przylocie, podzielą się swoimi wrażeniami z wyprawy Jasiek Mela, Andrzej Szczęsny, Maciej Ciesielski i Weronika Gurdek.

Zaprezentują zdjęcia pokazujące zmagania ekipy i żywą relację z ostatnich dni uczestników wyprawy, która rozpoczęła się 28 września.

O wyprawie:

El Capitan – niezwykła formacja skalna, położona w parku Yosemite w Kalifornii. To ponad 1000 metrów litej, granitowej ściany, stanowiącej cel wielu wspinaczy z całego świata. Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty" postanowiła zorganizować wyprawę wspinaczkową z udziałem dwóch osób niepełnosprawnych i zmierzyć się z wielkim „El Capem”! To kolejne wyzwanie, któremu spróbuje sprostać Jasiek Mela z niepełnosprawnym towarzyszem.

Rok 2010 jest przez Komisję Europejską ogłoszony Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Nominacja dla Jaśka Meli na Ambasadora Europejskiego Roku jest dla nas ogromnym zaszczytem. Chcemy, stanąwszy z flagą Europejskiego Roku na szczycie słynnej na całym świecie ściany, pokazać, że mimo niepełnosprawności każdy horyzont można przekroczyć.

Poza Jaśkiem Melą, osobą niepełnosprawną w teamie jest Andrzej Szczęsny, sportowiec po amputacji nogi, polski paraolimpijczyk, narciarz zjazdowy, reprezentant Polski na tegorocznych Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver. Andrzej razem z Jaśkiem chciał spróbować, czym jest prawdziwa wielkościanowa wspinaczka!

Jasiek Mela i Andrzej Szczęsny – bohaterowie wyprawy wspinali się pod opieką doświadczonych yosemickich wspinaczy Maćka Ciesielskiego, Wawrzyńca Zakrzewskiego i Tadka Grzegorzewskiego.

Zapraszamy na to niezwykłe spotkanie.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com