facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-10-20
 

Wybieramy ubezpieczenie w góry i na wspinanie

Niedawno zmuszony byłem kolejny raz wybrać ubezpieczenie na wspinanie w góry. Informacji i ofert przygotowanych specjalne dla wspinaczy nie jest dużo i stąd pomysł zebrania tego w całość.
Nad samym sensem ubezpieczenia zapewne nie ma co rozmawiać. Pozostaje kwestia wyboru... Banał (?).

Postaram się przybliżyć najpopularniejsze możliwości ubezpieczenia wspinaczki - podróżnika: EURO<26 SPORT, OEAV i DAV oraz inne ubezpieczenia nazwane roboczo jednorazowymi na podstawie wyszukiwarki ubezpieczeń (taka fajna nowość w Polsce). Wspinaczkowe przysłowie -  "Całe życie pod górkę" - ma więcej niż jedno znaczenie, więc lepiej chuchać na zimne i wybrać rozsądnie. Oby na kupnie ubezpieczenia się skończyło i nie musielibyście go nigdy wykorzystywać w praktyce.

Zacznijmy od krótkiego podrównania za i przeciw przy optymalnym przeznaczeniu polisy (kto dziś doczytuje teksty do końca?). Oczywiście przytoczone tu zdanie jest całkowicie autorskie i subiektywne. Zaznaczam też, że nie jestem żadnym specjalistą w tej kwestii, po prostu tak jak tobie było mi dane zmierzyć się z problemem ubezpieczenia dla wspinacza. (...)

W Polsce od niedawna pojawiły się internetowe porównywarki ubezpieczeń. Jest to idealna sprawa, gdy chcemy łatwo i szybko porównać ofertę różnych ubezpieczycieli i dostosować ją dokładnie do naszych potrzeb. Wypróbowałem i zachwalam tak to rozwiązanie, ponieważ rzeczywiście ułatwia życie. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia turystyczne najlepsza wydaje się być porównywarka Inseco.pl. Ma dość dużą ofertę różnych Towarzystw. Dzięki intuicyjnemu zestawieniu bardzo łatwo porównać różne polisy. Co ważne prezentowana cena nie jest wyższa niż bezpośrednio u ubezpieczyciela, a oszczędzamy sobie telefonów, spotkań itd. Temat zamyka możliwość kupna online, zupełnie jak w każdym innym sklepie internetowym. Polisa obowiązuje już od momentu dokonania przelewu, jest to idealna sprawa, gdy zależy nam na czasie.(...)

EURO<26 SPORT

Karta przeznaczona jest dla studentów (wersja EURO<26 STUDENT) lub osób do 30 roku życia (EURO<26). Ta pierwsza różni się od drugiej tylko tym że potwierdza status klienta, a co za tym idzie upoważnia do różnych zniżek. Choć bywa z tym różnie. Kartę z ubezpieczeniem kupuje się na okres roku od nabycia.(...)

OEAV (Oesterreichischer Alpenverein) i DAV (Deutscher Alpenverein)

Austriacki i niemiecki klub wspinaczkowy posiadają dla swoich członków ubezpieczenia specjalnie przystosowane do działalności górskiej. Żeby wykorzystać ten fakt, powszechnym działaniem stało się zapisywanie do tych klubów tylko w celu ubezpieczenia.(...)

Cały artykuł można przeczytać na: www.wspinaczki.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com