facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-04-25
 

Wspomnienie o Jerzym Kukuczce (27 kwietnia, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie ma przyjemność zaprosić na wieczór wspomnień poświęconych Jerzemu Kukuczce.Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie ma przyjemność zaprosić na  wieczór wspomnień poświęconych Jerzemu Kukuczce. 

Zginął na wysokości 8 300 metrów 24 października 1989 podczas wejścia na Lhotse nową drogą przez słynną, południową ścianę. Szczyt atakował wspólnie z Ryszardem Pawłowskim. Kukuczka wspinał się jako pierwszy, lecz tuż przed granią szczytową odpadł, a cienka lina pękła nie wytrzymując obciążenia lotu i spadł w przepaść. Po odnalezieniu ciała pochowano go w lodowej szczelinie, nieopodal miejsca upadku. Tablica pamiątkowa została umieszczona w Chukung nieopodal południowej ściany Lhotse, a także na Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Tatr pod Osterwą.

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 w sali nr 9 w pawilonie Dydaktyczno- Sportowym Akademii Ekonomicznej w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy
TKN Wagabunda

2006-04-25

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com