facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-26
 

Wspólny rekord The North Face 100 - w 9 godzin 54 minuty i 19 sekund

Andrew Lee i Stu Gibson ukończyli wspólnie 100 - kilometrową trasę australijskiego ultramaratonu The North Face 100 w rekordowym czasie 9 godzin, 54 minut i 19 sekund. Tym samym poprawili poprzedni rekord o 26 minut!
Aż  699 uczestników, w tym 46 par, stanęło na starcie jednego z najtrudniejszych ultra maratonów na południowej półkuli - The North Face 100, który odbył się w australijskim miasteczku Leura.

Wcześniejszy zwycięzca biegu Andrew Lee oraz startujący po raz pierwszy w tej imprezie Stu Gibson wspólnie przekroczyli linię mety, poprawiając rekord Andrew z 2009 roku o 26 minut.

Nikogo nie zdziwiło to, że Lee bardzo wcześnie objął prowadzenie, jednakże widok mijającego go na 50 kilometrze Gibsona zaskoczył wielu, a współpraca obu zawodników na kolejnych kilometrach była dla wszystkich jeszcze większą niespodzianką.Jak skomentował  Andrew - Czułem się bardzo dobrze od samego startu, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszych warunków. Biegło się świetnie. Stu i ja znaleźliśmy doskonały rytm, pomagaliśmy sobie całą drogę. Nie sądzę, że udałoby mi się zejść poniżej 10 godzin bez jego pomocy.

Dla Stu Gibsona z Melbourne był to debiut na trasie biegu odbywającego się w masywie Blue Mountains, pokazał on jednak swój niesamowity potencjał już miesiąc temu, zajmując 11 miejsce w słynnym Marathon Des Sables w Maroku.

- Ciężko trenowałem do 243 – kilometrowego wyścigu przez Saharę, więc bardzo dobrze czułem się na szlaku w Australii. Andrew i ja biegliśmy najszybciej jak się dało, by pokonać jego rekord z 2009 roku – powiedział Gibson.

Bieg The North Face 100 w Australii jest jednym z bardziej wymagających ultramaratonów odbywających się na południowej półkuli. Imprezy z cyklu The North Face 100 Asia odbywają się także w Chinach, Japonii, Singapurze i na Filipinach.

Więcej informacji na www.thenorthface.com 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com