facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-24
 

Wspinaczkowy Puchar Świata w Trento

W najbliższą niedzielę 27 kwietnia, we Włoskim Trento, odbędzie się druga tegoroczna eliminacja Pucharu Świata, pierwsza w 2008 roku w konkurencji wspinaczki na czas.


W najbliższą niedzielę 27 kwietnia, we Włoskim Trento, odbędzie się druga tegoroczna eliminacja Pucharu Świata, pierwsza w 2008 roku w konkurencji wspinaczki na czas. Usytuowane w samym centrum przepięknej starówki Trento ścianki wspinaczkowe, będą areną zmagań najlepszych zawodników świata, do których należą również reprezentanci Polski. W zawodach weźmie udział liczna reprezentacja naszego kraju, na czele z zawodnikami MKS Tarnovia, stypendystami Prezydenta Miasta Tarnowa, Edytą Ropek (Bergson, Five Ten), Tomkiem Oleksym (Bergson, Evolv, Poldim) i reprezentantem Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie Łukaszem Świrkiem. Ponadto w skład naszej reprezentacji wchodzą zawodniczki Skarpy Lublin Monika Prokopiuk, Katarzyna Mirosław, a także zawodnik KW Baltica Jędrzej Komosiński.


Edyta Ropek w Trento 2007r. , fot. Arkadiusz Kamiński


Zawodnicy będą się ścigać na dość nietypowej ścianie wspinaczkowej, na której ułożone będą cztery równoległe drogi wspinaczkowe – dwie dla kobiet i dwie dla mężczyzn. Ściana Plastickrock mimo, że jest tylko delikatnie przewieszona (odchylona od pionu), jest dość trudna, ponieważ wykonana jest ze śliskiego tworzywa, prawie pozbawionego tarcia. Wymusza to na zawodnikach precyzję w bieganiu - uważne wykorzystanie każdego stopnia i chwytu. Trzymamy kciuki za start wszystkich naszych zawodników!

Wszystkich kibiców wspinaczki sportowej, wybierających się na długi weekend majowy do Włoch i przebywających w okolicach Trento, serdecznie zapraszamy na rynek, by pokibicować naszym (biało – czerwone flagi, czapki, trąbki mile widziane :). Eliminacje zaczynają się o godzinie 11.00, a finały przewidziane są na godzinę 16.30. Tradycyjnie wyniki rywalizacji będzie można śledzić na stronach IFSC, być może będzie relacja live video na stronie organizatora.

Arkadiusz Kamiński

2008-04-24

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
GÓRY
 

Lato i jesień w Laponii

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com