facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-22
 

Wspinaczkowy meeting na Lofotach

W dniach 8-15 marca 2009 roku na zaproszenie Norweskiego Klubu Alpejskiego w rejon Lofotów przybyło prawie czterdziestu wspinaczy z całego świata, aby uczestniczyć we wspinaczkowym meetingu.
W dniach 8-15 marca odbył się wspinaczkowy meeting na Lofotach. Meeting z założenia miał być pozbawiony całej otoczki medialno-sponsorskiej, konkurencji między wspinaczami oraz publiki. Głównym celem było wspinanie i przygoda - czyli to, co w górach najlepsze. Uczestnicy przeszli około 60 dróg, z czego większość to nowe linie.

Co ciekawe, w Lofotach nie trzeba obawiać się zapadających ciemności. Uczestnicy stwierdzili, że w Norwegii aspekt przygody nabiera nowego wymiaru. Wspinacze nie mając do dyspozycji przewodników każdego dnia szli nie mając większego pojęcia, co ich czeka, a drogi wybierali wyłącznie ze względu na urodę.

Na żadnej z dróg nie osadzono spitów. Podobno etyka wspinaczkowa jest mocno przestrzegana przez Norwegów, także goście meetingu nie mieli wyboru. Oto dwa ciekawsze przejścia z Norwegii:
    * Shekina Bjorn Eivind Aartun i Sjur Nesheim - AI 7, M4, około 500 m,
    * Rulten Ekspress Bjorn Eivind Aartun i Marko Prezelj - M6+, 500 m.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-09-22
HYDEPARK
 

„Zaklętym w górski kamień”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com