facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Topo

Międzygórze 2017 - skałoplan

Będąc kilkukrotnie uczestnikiem wycieczek szkolnych w Międzygórzu, zapamiętałem główne tamtejsze atrakcje: Wodospad Wilczki, ogród bajek i wejście turystycznym szlakiem na Śnieżnik. Pierwsze informacje o możliwościach wspinaczkowych wyczytałem z przewodnika J. Bieleckiego i Z. Piotrowicza, a kolejne nieco później na forach wspinaczkowych. Na wspinaniu.pl w dużej większości były to pytania do Marka Freusa, jak się okazało kustosza i opiekuna rejonu, który cierpliwie tłumaczył, jak znaleźć poszczególne skały i drogi na nich.  

 
 
 

Biertowice topo - Beskidy Nieznane

Jakub Bajorek i Kuba Wierzchowski wyeksplorowali nowy, ciekawy rejon niedaleko Myślenic. Prezentujemy Beskidy Nieznane.

 
 
 

Pralnia Internetowa, Przełaz, Słoneczne Skały

Mimo, że obiecałem sobie odstawić wiertarkę do wiosny, ostatecznie zdecydowałem osiemsetną nową drogę ubezpieczyć i poprowadzić jeszcze w tym roku. 

 
 
 

Jesienne nowości na Kamieńcu

W Czarnorzeckich Piaskowcach ciągle tkwi spory potencjał eksploracyjny, a dowodem na to są nieustannie powstające drogi. W ostatnim czasie najwięcej nowości przybyło na Kamieńcu. Co ciekawe niektóre z nich to prawdziwe piaskowcowe klasyki. W ramach projektu „1000 Dróg” wspólnie z Witkiem Mikulskim zająłem się prawą częścią południowej ściany Słonecznej Turni. Wytyczyliśmy tam trzy nowości, a jeden dość syty projekt czeka na przejście. Szczegóły na skałoplanie.

 
 
 
 
4
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com