facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-15
 

Wspinaczka i gratulacje. Grenlandia - zderzenie żywiołów 2009

Dwa dni wspinaczki na ścianie nad Aapillottoq. Rezlultat: nowa droga, dziewiczą ścianą, ca 800 metrów wysokości, chyba 20 wyciągów, trudności 6c max, choć większość terenu raczej V, VI. Mimo to dostaliśmy w kość...
Kilka wiszących, kilkutonowych kolumn, po których musieliśmy przejść, napędzło nam takiego stracha, tak że mamy wrażenie, że wykorzystaliśmy kolejne z naszych kilkunastu nadprogramowych „żyć” ;-). Wspinaliśmy się też w ciągłym strachu przed deszczem, bo prognozy dawały nam tylko jeden dzień, a w pewnej chwili znaleźliśmy się wysoko, na wielkich (tarciowych) płytach, po których wspinaczka w deszczu byłaby po prostu niemożliwa. Tymczasem zjazdy też nie były opcją, mamy bowiem bardzo mało sprzętu - zaledwie kilka haków i brak możliwości osadzenia spitów - a przecież z czegoś zjeżdżać trzeba. Jednym słowem wycof byłby skomplikowany.
Wspinaliśmy się więc pod presją. Nad ranem drugiego dnia (po cieplutkim biwaku w jednym śpiworze - BTW w ostatnich dniach zrobiło się tu wybitnie ciepło). Wał chmur burzowych (ciemno-szare wstęgi znaczy leje ;-) zatrzymał się nad najbliższą granią, a my z przerażeniem oglądaliśmy kolejny spektakl z cyklu „zderzenia żywiołów”. Od jego rezultatu zależało teraz bardzo wiele. Wschodzące słońce poranka (nad nami) zmagało się z rozległym frontem burzy.

Więcej na: www.verticalvision.pl
 fot. www.verticalvision.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com