facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-18
 

Wrocławski Festiwal Podróży 2008 już za nami

W miniony weekend mogliśmy wysłuchać opowieści o podróżach do dalekich zakątków, obejrzeć zdjęcia z eskapad oraz dowiedzieć się, jak należy zaplanować wyprawę.

W miniony weekend mogliśmy wysłuchać opowieści o podróżach do dalekich zakątków, obejrzeć zdjęcia z eskapad oraz dowiedzieć się, jak należy zaplanować wyprawę. To wszystko za sprawą Wrocławskiego Festiwalu Podróży, który z roku na rok przyciąga coraz większe grono zainteresowanych.
 
Pierwszy dzień festiwalu nazwany „Akademią Mistrzów Podróży” skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz miał charakter edukacyjny. Imprezę rozpoczął Bogusław Ogrodnik, zdobywca Korony Ziemi, miłośnik nurkowania oraz członek grupy Bergson Team. Jego wykład składał się z dwóch części – pierwszą były zdjęcia i filmy z najwyższych szczytów świata, drugą – konkursy z nagrodami, które ufundowała firma Bergson. - Wiedza młodych uczestników była zaskakująca! – mówił po prelekcji Bogusław Ogrodnik. – Dzieci wiedziały znacznie więcej niż niejeden dorosły, na przykład jaka najniższa temperatura została odnotowana na świecie.

Podróżnik z wielkim entuzjazmem wyjaśniał najmłodszym jak należy przygotować się do wyprawy, w co się ubrać oraz jak się zaopatrzyć. – Poprzez takie spotkania chciałbym zaszczepić w młodych ludziach pasję podróżowania oraz pokazać, że
w daleką wyprawę może wybrać się dosłownie każdy
– tłumaczył Ogrodnik. Dzieci miały możliwość obejrzenia elementów profesjonalnego ubioru przeznaczonego do wspinaczki wysokogórskiej oraz niezbędnego ekwipunku podróżnika.

 Autem… w Himalaje

Drugi dzień festiwalu należał do młodych globtroterów, finalistów konkursu o nagrodę Benedykta Polaka. Zaprezentowano osiem multimedialnych pokazów o szerokiej tematyce obejmującej relacje z wypraw krajoznawczych, opisy ekspedycji wspinaczkowych czy sporty ekstremalne. Największym entuzjazmem wśród zgromadzonej publiczności cieszyła się prezentacja trzech młodych podróżników, którzy wybrali się w Himalaje czternastoletnim samochodem. Grzegorz Szczygieł, Piotr Biernacki oraz Wojciech Maciejewski, bo o nich mowa, ze swoim pokazem „Autem na dach świata wyprawa przez Turcję, Iran, Pakistan w Himalaje” wywalczyli główną nagrodę.


Trzeci, ostatni dzień Festiwalu upłynął pod znakiem Tybetu. Przy akompaniamencie gongów i mis tybetańskich uczestnicy mogli podziwiać niezwykłe widoki tego kraju. Kolejną atrakcję wieczoru stanowiły prelekcje zaproszonych gości: Krystyny Czubówny, Elżbiety Dzikowskiej oraz Jerzego Szkamruka.

Tegoroczna edycja Festiwalu została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Głównym sponsorem oraz fundatorem nagród była firma Bergson, znany producent wysokiej jakości odzieży oraz sprzętu outdoor.

Źródło: Bergson
 fot. BERGSON
 fot. BERGSON
 fot. BERGSON
 fot. BERGSON
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com