facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Wiśniewska, Gmiter i Niemiec w akcji

W skalnych ogródkach, zarówno tych przydomowych jak i „na wyjeździe’ pięknie walczyły ostatnio nasze panie.Zacznijmy od Niny Gmiter. Zeszłoroczna pogromczyni Fisheye 8c, pięknie rozpoczęła sezon w Torradets. W ciągu zaledwie dziesięciu dni rozprawiła się aż z czterema ósemkowymi drogami, w tym jedną w szlachetnym stylu OS!!! W pierwszej próbie padła linia El Repte 8a. Oprócz tego, szybkim RP Nina wciągnęła dwie 8a+: Sense Estil oraz Alone i dodała do tego super bulderową La Treva 8a. Piękny początek sezonu.

 

 

Agata Wiśniewska również ostatnio grała na wyjeździe. Z krótkiego wypadu do Tarnu przywiozła Priez Pour Nous L1 8a+ oraz Bar Bitturique 8a. W stylu OS padła cała masa siódemek na czele z Action Discrete 7c.

 

Nieco bliżej, bo w Brzoskwince, o niezły wynik postarała się Olga Niemiec. Krakowianka najpierw wciągnęła Komarów 1920 VI.5, a dzień później sporo trudniejszy Cruxus VI.5+. Niezłą formę Olga wypracowała również z wcześniejszego wypadu na Kalymnos, gdzie działała głównie OS do poziomu 7b+. Z tej pięknej greckiej wyspy przywiozła też ładne RP: Neska Polita 7c+.


źródło: just-climbing.com, PZA

Maciek Szopa
 
2019-04-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kamil Ferenc pokonał Papichulo 9a+

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com