facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WIOSENNA UMBRIA DLA OLI I NIE TYLKO

Ola Taistra z ekipą postanowiła trochę poeksplorować mniej znane rejony Umbrii: Caso, Ceselli i Telefericę. Spośród jej przejść bez znajomości...

O topowym przejściu Oli Taistry (Alpinus Expedition Team, Evolv, Mammut), będącym równocześnie najlepszym – w momencie zamykania numeru – osiągnięciem naszych wspinaczy skałkowych w tym roku, czyli powtórzeniu Die Hard 8c w Gabbio (Ferentillo), piszemy w Top News (Góry 4 (155) 2007). Wkrótce powrócimy zresztą do tego wydarzenia w większym materiale. Oli nie może jednak zabraknąć również w Rock Serwisie, gdyż wspomniane prowadzenie nie było jedynym ciekawym wynikiem katowiczanki podczas okołowielkanocnego wyjazdu do Włoch. Pozostałe godne wspomnienia przejścia zaliczały się jednak do kategorii „bez znajomości” lub „szybkiego RP”, co miało bezpośredni związek z faktem, iż  Ola z ekipą (o której za chwilę) postanowiła trochę poeksplorować mniej znane rejony Umbrii: Caso, Ceselli i Telefericę. Spośród jej przejść bez znajomości warto wymienić przede wszystkim pokonanie fleszem Kalo Uomo 8a w Ceselli (choć do wyceny tej drogi ma ona pewne wątpliwości) oraz onsajt na Linea Antieta 7c+ w Caso. Najlepsze ekspresowe rotpunkty to Chalemou 8a+ i Missing 8a, znajdujące się w sektorze Il Balcone w Ferentillo.  Nie przypadkiem wspomnieliśmy o wspinaczach, towarzyszących Oli w jej „objazdówce”. Obecność w tym gronie Sebastiana Wutke nie może być żadnym zaskoczeniem. Zważywszy na stan palca, który uniemożliwił mu pierwotne plany, Sebastian również może zaliczyć wyjazd do udanych, dzięki zapisaniu na swoje konto sytej (jak przystało na nazwę) Bulder Boy 8b RP w Gabbio, Rothkko 8a+/b RP w Teleferica.

W wyjeździe brali też udział młodzi wspinacze trenowani przez Sebastiana – Słowak Jozo Krisoffy oraz 14-letni Polak Szymon Jakubowski. Obaj odnotowali ciekawe przejścia – pierwszy z nich Uomo Civile 8a+ i Mandela Superstar 8a, a drugi Ruby 7c+ i  Huricane 7c (wszystkie w sektorze Gabbio). 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
2020-06-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Tragiczna śmierć 16-letniej Luce Douady

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-06-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Seb Bouin rozprawia się z "Biographie" 9a+

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Mélissa Le Nevé z pierwszym kobiecym przejściem "Action Directe"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-04-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Viva la Krzon!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com