facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WIOSENNA UMBRIA DLA OLI I NIE TYLKO

Ola Taistra z ekipą postanowiła trochę poeksplorować mniej znane rejony Umbrii: Caso, Ceselli i Telefericę. Spośród jej przejść bez znajomości...

O topowym przejściu Oli Taistry (Alpinus Expedition Team, Evolv, Mammut), będącym równocześnie najlepszym – w momencie zamykania numeru – osiągnięciem naszych wspinaczy skałkowych w tym roku, czyli powtórzeniu Die Hard 8c w Gabbio (Ferentillo), piszemy w Top News (Góry 4 (155) 2007). Wkrótce powrócimy zresztą do tego wydarzenia w większym materiale. Oli nie może jednak zabraknąć również w Rock Serwisie, gdyż wspomniane prowadzenie nie było jedynym ciekawym wynikiem katowiczanki podczas okołowielkanocnego wyjazdu do Włoch. Pozostałe godne wspomnienia przejścia zaliczały się jednak do kategorii „bez znajomości” lub „szybkiego RP”, co miało bezpośredni związek z faktem, iż  Ola z ekipą (o której za chwilę) postanowiła trochę poeksplorować mniej znane rejony Umbrii: Caso, Ceselli i Telefericę. Spośród jej przejść bez znajomości warto wymienić przede wszystkim pokonanie fleszem Kalo Uomo 8a w Ceselli (choć do wyceny tej drogi ma ona pewne wątpliwości) oraz onsajt na Linea Antieta 7c+ w Caso. Najlepsze ekspresowe rotpunkty to Chalemou 8a+ i Missing 8a, znajdujące się w sektorze Il Balcone w Ferentillo.  Nie przypadkiem wspomnieliśmy o wspinaczach, towarzyszących Oli w jej „objazdówce”. Obecność w tym gronie Sebastiana Wutke nie może być żadnym zaskoczeniem. Zważywszy na stan palca, który uniemożliwił mu pierwotne plany, Sebastian również może zaliczyć wyjazd do udanych, dzięki zapisaniu na swoje konto sytej (jak przystało na nazwę) Bulder Boy 8b RP w Gabbio, Rothkko 8a+/b RP w Teleferica.

W wyjeździe brali też udział młodzi wspinacze trenowani przez Sebastiana – Słowak Jozo Krisoffy oraz 14-letni Polak Szymon Jakubowski. Obaj odnotowali ciekawe przejścia – pierwszy z nich Uomo Civile 8a+ i Mandela Superstar 8a, a drugi Ruby 7c+ i  Huricane 7c (wszystkie w sektorze Gabbio). 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com