facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-24
 

Wieloletni projekt Leo Houldinga został zrealizowany

Leo, wspierany przez Berghaus, ze swoim projektem zmagał się prawie dekadę. Sukces osiągnął wraz z przyjacielem Jasonem Picklesem ostatniego dnia, podczas ostatniej próby przed powrotem do UK.
Całe wejście było filmowane przez uznanego i wielokrotnie nagradzanego Alastaira Lee i ukaże się w filmie pt: „Psyche II”.  Nowa trasa Leo składa się z dróg: Bad to the bone oraz Eagle’s Way. Houlding oraz Pickles spędzili mnóstwo czasu w Yosemitach, by dokończyć projekt opóźnili nawet swój powrót do UK, by dać sobię szanse na sukces. Udało się – nowa droga na ścianie El Capitan została przebyta i otrzymała nazwę The Prophet.  

Leo Houlding o ostatecznym zwycięstwie :

The Prophet ma 600 m i jest to bardzo stroma i lita ściana. Pierwszą próbę podjąłem w 2001, następnie w 2004, w 2009 oraz dwa razy w 2010 roku. To najcięższe zadanie, jakie miałem do tej pory, które zmusiło mnie do osiągnięcia maksymalnych granic własnych możliwości.” 

“W okolicy szczytu było najtrudniej. Praktycznie wisiałem tylko na swoich paznokciach. Najcięższy odcinek zwany A1 Beauty był bardzo, bardzo wymagający.“ 

“We wspinaczce chodzi głównie o stawianie przed sobą coraz większych i trudniejszych wyzwań, o podnoszenie poprzeczki do granic własnych możliwości – niekoniecznie o zdobycie szczytu. Byliśmy na ścianie sześć dni, doświadczyliśmy potężnej burzy i byliśmy uwięzieni przez trzy dni walcząc z ulewą.  Po czymś takim, musieliśmy wspiąć się na wyżyny własnych możliwości.”

“To jest najważniejszy punkt mojej kariery wspinaczkowej. El Capitan jest największym klifem na świecie, z którym wiąże się historia wspinaczki. Teraz Jason Pickles i ja będziemy częścią tej historii. Ogromy zaszczyt. “

 
 Wieloletni projekt Leo Houldinga został zrealizowany
 Wieloletni projekt Leo Houldinga został zrealizowany
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com