facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-03
 

Wielkie podróże dla małych i dużych (18 - 21 listopada, Kraków)

Czy na ambitną wyprawę można się wybrać z dzieckiem? Czy to bezpieczne? Ile lat musi mieć maluch? A czy w ogóle warto?
O tym wszystkim będzie można porozmawiać i dowiedzieć się podczas seminarium „Jak podróżować z dziećmi”, które otworzy czwartą edycję Krakowskich Spotkań Podróżników.

Impreza będąca prologiem do Kolosów 2010 odbędzie się w dniach 18-21 listopada.

Inaugurujący 4. KSP panel dyskusyjny to wydarzenie bez precedensu w Krakowie. W Zajeździe Kościuszkowskim Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” doświadczeni
podróżnicy-rodzice opowiedzą o tym, jak zaszczepiają pasję poznawania świata swym dzieciom i podzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz sprawdzoną wiedzą z krakowianami. W spotkaniu będą mogli wziąć udział wszyscy, dlatego będzie ono znakomitą okazją zarówno do wymiany doświadczeń jak i do przezwyciężenia obaw dla tych, którzy podróżować rodzinnie by chcieli, lecz się boją.

Dzień rodzinny na 4.KSP to jednak tylko początek. Kolejne trzy (od piątku do niedzieli) tak jak w poprzednich latach wypełnione zostaną pokazami zdjęć, filmów i prelekcjami z
wypraw na wszystkie krańce świata. W tym roku tych soczystych, pełnokrwistych opowieści o podróżach będzie mogła wysłuchać znacznie większa liczba osób niż w poprzednich edycjach. Główna część Spotkań odbędzie się w nowym miejscu, w Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na sali mieszczącej blisko 600 osób.

Szczegółowy program poznamy wkrótce, ale już teraz wiadomo, że wśród prelegentów będą m.in. Piotr Opacian, kajakarz i autor pasjonującej książki „Xingu. Rzeka wolnych Indian”, który opowie o wyprawie do Amazonii, Maciej Tarasin, który jako pierwszy spłynął dziką Rio Altamachi, Lech i Wojciech Flaczyńscy, czyli ojciec i syn systematycznie eksplorujący daleką północ Kanady i Alaski, a także uczestnicy dwuletniej rowerowej sztafety przez Afrykę śladami wybitnego polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka.

Wszyscy, którzy czują, że podróż, jaką zrealizowali w tym roku, była na tyle ciekawa i ambitna, że warto ją pokazać szerokiej publiczności, mają jeszcze czas, by zgłosić się do udziału w imprezie. Warto, bowiem Krakowskie Spotkania Podróżników odbywają się pod marką Kolosów i stanowią jeden z elementów cyklu, którego centralnym wydarzeniem jest największy w Polsce festiwal podróżników, który co roku w marcu ma miejsce w Gdyni. Wśród prelegentów będą zaproszeni goście, ale także kandydaci do Kolosów, uczestnicy tegorocznych wypraw. Zgłoszenie się w roli prelegenta na Krakowskie Spotkania jest równoznaczne ze zgłoszeniem do udziału w Kolosach 2010. Zapraszamy do udziału.

Więcej na www.kolosy.pl.
 Kolosy
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com