facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-16
 

Wieczór filmów podróżniczych Marka Klonowskiego (17 października, Racibórz)

Zapraszamy serdecznie na wieczór wyjątkowych filmów podróżniczych autorstwa Marka "Klona" Klonowskiego - znanego podróżnika, wspinacza, trekkera i filmowca.


Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT i RCK zapraszają na wieczór z filmami podróżniczymi MARKA KLONOWSKIEGO:

„NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN”.

Piątek 17 października, godz. 19.00, D.K. „Strzecha”, ul. Londzina 38 (sala kameralna).Podczas imprezy zostaną zaprezentowane 3 filmy znanego podróżnika – filmowca:
 
W poszukiwaniu czasu bez mistrza Fibiego / 50 minut /
"W poszukiwaniu czasu bez mistrza Fibiego" to film z trwającej 6 miesięcy podróży Marka po Ameryce Północnej: autostopem z Nowego Jorku na Alaskę. Rejestruje pierwszy solowy w historii góry trawers Mount McKinley, pracę przy połowie łososia, trekking po parkach narodowych, a później powrót autostopem z Alaski do Kalifornii. 
Film zdobył nagrodę "Best Film of Mountaineering" na Vancouver International Mountain Film Festiwal 2007. Wcześniej film był emitowany na największym polskim festiwalu podróżniczym "Kolosy" w Gdyni, gdzie otrzymał m.in. nagrodę publiczności, a także na festiwalu Ińskie Lato Filmowe, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

W drodze na Mount Logan / 27 minut / 
Film jest relacją z próby samotnego zimowego wejścia na Mount Logan - najwyższej kanadyjskiej góry. Opowiada o zimowych zmaganiach w parku Garibaldi B.C. a później na terytorium Jukon. Zobaczymy i poczujemy temperatury poniżej -40 stopni, wyścigi psich zaprzęgów i akcję na Mount Logan Solo, która zakończyła się...

Frez Tybet Expedition (zdobycie Mount Logan) / 52 minuty / 
Najnowsza produkcja będąca relacją ze zwycięzkiem wyprawy zdobywczej na Mount Logan… Opuściliśmy Yakutat, a jednocześnie cywilizacje 10 maja 2008. Przeszliśmy lodowiec Malaspina, Seward i Hubard do East Ridge. Było to około 130 km i zajęło nam 10 dni. Jako pierwsi w tym roku i pierwsi od 2 lat wspięliśmy się East Ridge. Dwukrotnie, ze względu na ilość bagażu. Zajęło nam to kolejnych 8 dni. Znaleźliśmy się na plateau szczytowym, gdzie walcząc z dziką pogodą i powoli trawersując największy masyw świata, po kolejnych 6 dniach, spędzając 3 noce w jamach śnieżnych weszliśmy na szczyt (3-go czerwca o 15.00 czasu Alaski) na główny szczyt Mount Logan jako pierwsi Polacy i pierwsi ludzie w tym roku. Później zeszliśmy na dół i przez 4 kolejne lodowce (Oglive, Logan, Walsh i Chitina) po 80 km i dwóch dniach bez jedzenia dotarliśmy do Hubards Landing i źródeł rzeki Chitna. Kolejnego dnia spłynęliśmy 50 km w dół rzeki do UTO (Ultima Thule Lodge), skąd wróciliśmy do cywilizacji. Cała nasza wyprawa od Yakutat do UTO trwała 34 dni. Przez pierwsze 24 dni nie spotkaliśmy nikogo, a na całej trasie tylko 4 osoby. Udało się głównie dzięki determinacji, zacięciu, znakomitym zgraniu naszego małego zespołu. Jak tylko było jedzenie, byliśmy niezniszczalni. Tego samego życzę dla Tybetu !!!

Więcej o Marku Klonowskim w dziale Ludzie...
 2008-10-16

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com