facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-28
 

Wezwanie do zwrotu zestawów Mammut via ferrata z elementem blokującym

Po serii dokładnych testów, jakim poddane zostały stare, używane zestawy do via ferrat, kilku producentów i instytucji branży sportów górskich ustaliło, że systemy z elementem blokującym linę mogą nie zadziałać w przypadku odpadnięcia.
Przeprowadzone testy wykazały, że w przypadku lotu może dojść do wzrostu współczynnika odpadnięcia, co w połączeniu z utratą wytrzymałości ramion  może prowadzić do całkowitego uszkodzenia systemu asekuracyjnego. W rezultacie może spowodować to poważny uraz a nawet wypadek śmiertelny. Dbając o bezpieczeństwo naszych klientów i w celu wyeliminowania wszelkiego ryzyka Grupa Mammut Sports Group postanowiła wycofać z obiegu wszystkie modele zestawów do via ferrat wyposażone w element blokujący.     

Apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie użytkowania wadliwych zestawów! Apel dotyczy wszystkich zestawów do via ferrat wyposażonych w system z elementem blokującym linę. Szczegółowa lista produktów, zarówno wycofanych, jak i niewycofanych, znajduje się poniżej.
Firma Mammut wymieni zestawy do via ferrat, które mają nie więcej niż 7 lat. Użytkownik otrzyma w zamian najnowszej generacji zestaw Mammut Tec Step 2, który jest zgodny z nowymi wymogami TÜV oraz DAV (niemieckich stowarzyszeń alpinistycznych).


Proszę przesłać zestaw
Mammut do via ferrat do punktu zakupu.
Produkty na wymianę będą dostępne od kwietnia 2013 roku.


Jeżeli czas użytkowania zestawu do via ferrat przekroczył zalecany okres 7 lat, takiego zestawu nie można dalej używać. Mammut Sports Group zdecydowanie zaleca natychmiastowe pozbycie się takiego zestawu. Zalecana żywotność 7 lat dotyczy wszystkich zestawów do via ferrat firmy Mammut, bez względu na typ produktu i jego konstrukcję. Przypominamy również od wycofanych w 2012 zestawach Mammut Tec Step z elastycznymi lonżami.  Przepraszamy za wszelkie niedogodności i problemy związane z wycofywanym sprzętem. Jednocześnie podkreślając, że Państwa bezpieczeństwo i zdrowie jest naszym priorytetem.

Mammut Sports Group AG

Dokumentacja w pdf jest do pobrania z adresu (kliknij )

Więcej informacji na stronie
http://www.mammut.com.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com