facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-19
 

Weekendowe sprinty na Polanie Jakuszyckiej

Podczas weekendowych sprintów na Polanie Jakuszyckiej, w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday, nie brakowało emocji. W niedzielę o wygranej zadecydowały dwie setne sekundy! W sumie przez dwa dni w SNS-ie wystartowało 188 osób.

Takich emocji w zawodach Salomon Nordic Sunday już dawno nie było. O zwycięstwie w niedzielnym biegu stylem klasycznym na dystansie 1.100 metrów zadecydowały dokładnie 2 setne sekundy. To co prawda więcej, niż o zwycięstwie Zbigniewa Bródki na Igrzyskach, ale i tak dramaturgia była ogromna.

Zacznijmy jednak od soboty, kiedy to 68 osób stanęło na starcie wyścigu stylem dowolnym, także na dystansie 1.100 metrów. Zawodnicy wyjątkowo nie ruszali na trasę ze startu wspólnego, a rywalizowali czwórkami. Wielu mocnych zawodników obawiało się, że startując z dalszych miejsc, będą mieli problemy z osiągnięciem dobrych rezultatów. Jak się okazało – niepotrzebnie.

Wśród mężczyzn wygrał, startujący w ostatniej czwórce Czech Martin Svarc, debiutujący w SNS-ie. Na co dzień czynny biegacz, ścigający się w tym sezonie m.in. FIS Slavic Cup.

Wśród pań od początku sezonu rywalizują ze sobą w łyżwie Joanna Badacz i Agnieszka Wanżewicz – Uznańska. Ostatnio górą była J. Badacz. W sobotę na szybkiej, krótkiej trasie – lepsza była jej koleżanka z Dusznik Zdroju. Dodajmy, że obie panie to byłe biathlonistki.

Pełne wyniki sobotniej rywalizacji dostępne są tutaj: http://www.online.datasport.pl/results1073

 

 


Zdjęcia Stacja Jakuszyce

 


W niedzielę także startowano na 1.100 metrów i także według tej samej formuły. Już w pierwszej parze doszło do pojedynku faworytów, którzy rywalizują od początku sezonu – Wojciech Smykowski pokonał Jakuba Mrozińskiego o… 0,13 sekundy. Panowie nie mogli być jednak spokojni o podział dwóch pierwszych miejsc, bo dopiero w 14 czwórce na starcie pojawił się Piotr Skowron, który wygrał poprzedniego SNS-a. Walka z czasem, bo rywali zostawił już wcześniej, do końca była zaciekła. Ostatecznie Skowron wpadł na metę z czasem o 0,02 sekundy słabszym niż Smykowski i o 0,11 sek. lepszym niż Mroziński.

Przewaga Smykowskiego nad Skowronem, nie była jednak najniższą tego dnia. Bój o piąte miejsce Adrian Gromyko wygrał z Władysławem Olszowskim o… 0,012 sekundy!

W stawce 27 pań (w sumie wystartowało w niedzielę 120 osób) rywalizacja była już nieco mniej zacięta, bo pierwsza Monika Judka pokonała drugą Alenę Jindriskovą o 5,5 sekundy.

Pełne wyniki niedzielnej rywalizacji tutaj: http://www.online.datasport.pl/results1074/


Finał zawodów Salomon Nordic Sunday, zaplanowany w ramach Małego Biegu Piastów, odbędzie się w terminie – niedziela, 23 lutego, Polana Jakuszycka. Jednak ze względu na obecne warunki śniegowe i prognozy pogody, nie jesteśmy w stanie podać dokładnych informacji o trasie biegów stylem klasycznym i dowolnym.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com