facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-08
 

Weekend z Maluchem w Pieninach

Ostateczna decyzja, kiedy odbędzie się wyjazd, zależy od pogody i zostanie podjęta w czwartek 10 listopada (zob. dalej).
Nasza inicjatywa skierowana jest do każdego, kto chce:

- rozpocząć lub kontynuować górską aktywność turystyczną ze swoim małym dzieckiem (zakres wieku: kilka miesięcy – 3-4 lata);
- przekonać się, że obowiązki rodzicielskie lub opiekuńcze w żaden sposób nie wykluczają możliwości chodzenia w góry;
- poznać innych rodziców lub opiekunów małych dzieci, którzy są zainteresowani spędzaniem wolnego czasu w ten sposób;
- dowiedzieć się co nieco o górach, bo chodzić i nie wiedzieć, to smutne;

Na wyjeździe opowiemy Wam oraz Waszym Pociechom co nieco o topografii, przyrodzie, etnografii, historii terenów, po których będziemy wędrować.

Plan ramowy:

Wyjście z parkingu w Jaworkach – Wąwóz Homole - przejście do schroniska pod Durbaszką – powrót do samochodów.
Czas przejścia dla osoby dorosłej: ok. 3,5 h.

Uwagi organizacyjne:

− Termin wyjazdu: w czwartek 10.11.2011 zdecydujemy, w który dzień chcemy jechać, w zależności od prognozy pogody na długi weekend. Organizacyjnie preferujemy sobotę, 12.11.2011, ale ostateczna decyzja będzie zależała od pogody. Prowadzący wyjazd skontaktuje się telefonicznie z uczestnikami i poinformuje o decyzji.
− Dojazd: we własnym zakresie (najlepiej samochodem) na parking w Jaworkach położony po prawej stronie drogi ze Szczawnicy. Parking znajduje się przed Wąwozem Homole (czyli jeśli dojedziecie do Wąwozu, to znaczy, że zajechaliście za daleko).
− Spotykamy się na w/w parkingu o godzinie 10.00.
− Jak nas rozpoznać: znakiem rozpoznawczym będą czerwone polary z biało-czarnym paskiem na lewym rękawie, ew. charakterystyczne zachowanie osoby szukającej grupy;
− Koszty: przejazdy w obie strony + jedzenie (we własnym zakresie).
− UWAGA 1: zgłaszając się na wyjazd zgadzasz się, że organizator nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo i wyposażenie dzieci, za które odpowiedzialny jesteś Ty jako rodzic lub prawny opiekun. Jeżeli masz wątpliwości, czy tego typu wyjazd będzie zdrowotnie bezpieczny dla Twojego dziecka – skonsultuj się z lekarzem!
− UWAGA 2: wycieczka jest generalnie przeznaczona dla dzieci w wieku od kilku miesięcy (samodzielnie siedzące w nosidle) do 3-4 lat. Biorąc starsze dzieci akceptujesz specyfikę tego wyjazdu (częste postoje, nagłe zmiany planów, hałas, płacz lub głośne radosne gaworzenie małych pociech, etc.), która może być nużąca dla innej grupy wiekowej.
− UWAGA 3: Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni - należy wykupić co najmniej 2-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze podróży). Członkowie PTTK z aktualnie opłaconą składką są automatycznie ubezpieczeni!


Porady dodatkowe:

• Wyposażenie dziecka: ciepłe ubranka, najlepiej wiele warstw „na cebulę”, czapka, rękawiczki. Ubranka na zmianę. Odpowiednie dla dziecko jedzenie. I wszystko to, co jest potrzebne, żeby dziecko się dobrze czuło poza domem (a o czym dobrze wiecie) 
• Koniecznie nosidło z zabezpieczeniem od deszczu.
• Ubiór rodzica lub opiekuna: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka, szalik i rękawiczki. Polecamy ubrać się „na cebulę”, czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ściągnąć, gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać, gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie, to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. 
• Jedzenie rodzica lub opiekuna. Kanapki na cały dzień - każdy według potrzeb (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) - najlepsza jest gorąca herbata w termosie i/lub woda mineralna (lub źródlana) – łącznie półtora litra na osobę. 
• Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.

• No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!

Kontakt i prowadzenie: Marek Cienkiewicz, tel. 606 318 980, marekc@onet.pl

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa – liczba miejsc jest zdecydowanie ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com