facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-16
 

Weekend w Bieszczadach

Piękna pogoda późnego lata i jesieni sprzyja wypoczynkowi w Bieszczadach w bliskim kontakcie z przyrodą.


Piękna pogoda późnego lata i jesieni sprzyja wypoczynkowi w Bieszczadach w bliskim kontakcie z przyrodą. "Dzika Przyroda" oraz Chata "Magija" zapraszają na spotkania krajoznawczo-przyrodnicze.
 
W programie organizowanym pod okiem pracownika Bieszczadzkiego Parku Narodowego wycieczek znajdują się m.in.:

- bobrowisko w m. Orelec
- rejs po Jeziorze Solińskim z wizytą u bieszczadzkiego pustelnika "na końcu świata",
- podziwianie panoramy bieszczadzkich jezior ze szczytu rezerwatu "Koziniec"
- wycieczki rowerowe opodal linii brzegowej Jez. Myczkowskiego połączone z obserwacją ptaków.

Program:

Piątek - "Osobliwy świat bobrów"
Po obiedzie wyruszymy na bobrowisko, gdzie odszukamy ślady pracy bobrów oraz ich domostwa, a także poznamy osobliwości i zwyczaje tych zwierząt. Wieczorem spotykamy się przy kominku na slajdowisku - tematem będzie niezwykła bieszczadzka przyroda - którą przybliży Grzegorz Sitko, przyrodnik i pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Nocne wabienie sów tajemniczo zakończy dzień pełen nowych doświadczeń.

Sobota "Wyprawa na koniec świata"
Wstajemy przed śniadaniem i wyruszamy na dwugodzinny spacer połączony z obserwacją ptaków - skrzydlatych mieszkańców pól, łąk i lasów. Menu gwarantowane: kwiczoł, myszołów, rudzik, strzyżyk, trznadel, kopciuszek, pliszka, świergotek, grubodziób, zięba i wiele innych. Przedpołudnie spędzimy na łodzi podziwiając uroki dzikich zatok Zalewu Solińskiego i zawitamy "na koniec świata" do pustelni Julka spod Dębu. W drodze powrotnej zdobędziemy szczyt Koziniec, z którego roztacza się panorama na bieszczadzkie akweny wodne i pasmo połonin. Wieczorem przy dźwiękach ludowej muzyki przeniesiemy się w czasy dawnych mieszkańców Bieszczadów. wykonując ozdoby z bibuły, piekąc w tradycyjnym wiejskim piecu proziaki, aromatyczne jabłka, ziemniaki z dodatkiem tutejszych ziół...

Niedziela "Ptasi świat w dolinie Sanu"
W niedzielę czekają na nas rowery, na których udamy się dolinę Sanu. Jadąc wzdłuż brzegów Jeziora Myczkowieckiego zatrzymamy się przy cudownym źródełku w Zwierzyniu i pomniku przyrody - ścianie skalnej w Myczkowcach. Poruszając się przy starym korycie Sanu będziemy wypatrywać czapli, błotniaków, pustułek, pluszczy, zimorodków, brodźców piskliwych.

Niezbędnik: plecak oraz kilka zabezpieczeń dla uniknięcia przykrych niespodzianek czyli para dobrych butów lub kalosze, odpowiednie ubranie ma wypadek zmiany warunków pogodowych, latarka - nie zapominając oczywiście o pragnieniu przeżycia przygody i rozkoszowaniu się wędrówką, jakakolwiek może ona być długa.

Organizatorzy zapewniają: noclegi i wyżywienie, obsługę przewodnicką, warsztaty regionalne, lornetki, wyprawę łodzią, smakołyki z wiejskiego pieca, rowery.

Pozostałe informacje, terminy, warunki uczestnictwa i cennik pod adresem:
http://demkowicz.pl/oferta_jesien.htm

2005-09-16

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com