facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-09
 

Weekend "Pod Słońce"

Wszystkich spragnionych majowej przygody zapraszamy na Weekend "Pod Słońce". To wycieczka dla wszystkich spragnionych majowych spacerów i klimatu prawdziwie turystycznego spotkania w gronie ludzi kochających festiwale i dobrą muzykę zasłyszaną wielokrotnie w czasie górskich wycieczek.
W czasie weekendu zwiedzać będziemy Pogórza Karpackie, w tym Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach, Skamieniałe Miasto, Dworek w Kąśnej Dolnej, Jamną, Rez. Diable Skały w Bukowcu, Bobową...

Inspiracją do organizacji wyjazdu jest jednak Festiwal Piosenki Turystycznej Pod Słońce. W sobotni wieczór na scenie wystąpią tak znane zespoły jak Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane, Słodki Całus od Buby, Zgórmysyny, Na Bani, Jacek Wójcicki. Koncert poprowadzi Bartek Zgorzelski.

Festiwal odbędzie się po raz trzeci w urokliwym krajobrazie Pogórza Rożnowskiego przy Bacówce na Jamnej.

Plan wyjazdu

19 maja 2012 r. (sobota)

Przejazd indywidualny pociągiem relacji Kraków Główny – Stróże, na trasie Kraków Główny (5:42) – Ciężkowice-Bogoniowice (8:34). Spotkanie na stacji Ciężkowice-Bogoniowice z przewodnikiem.

Godz. 9:00-9:30 Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach (bezpłatne dla uczestników rajdu i festiwalu)

Godz. 9:30 Przejście piesze na trasie Ciężkowice – Skamieniałe Miasto – Kąśna Dolna, Dworek Paderewskiego (bezpłatne dla uczestników rajdu i festiwalu) – Bruśnik - Siekierczyna – Jamna

Godz. 17:00 Zakwaterowanie na Jamnej. Ponieważ nie ma już wolnych miejsc w bacówce na Jamnej w czasie trwania festiwalu, prosimy o zabranie ze sobą namiotów. Nocleg w namiotach 7 zł od osoby.

20 maja 2012 r. (niedziela)

Godz. 11:00 Msza św. w Sanktuarium MB Niezawodnej Nadziei

Godz. 12:00 Zbiórka pod kościołem i spacer po Jamnej. Dalej przejście przez Bukowiec, Falkową do Bobowej.
Godz. 17:31 Powrót pociągiem z Bobowej do Krakowa (20:23)


Informacje dodatkowe:


Ubiór: należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Wskazane nakrycie głowy chroniące od słońca, krem z filtrem, ewentualnie okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie – mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki, zwłaszcza sandały. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

Jedzenie. Na pierwszy dzień przygotujcie sobie kanapki na wycieczkę w góry. W bacówce na Jamnej znajduję się bufet. Pamiętajcie o czymś do picia – min. półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę.

Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.

Na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!

Z racji na brak miejsc noclegowych w bacówce na czas festiwalu prosimy o zabranie ze sobą namiotów, śpierów, karimat.

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli znajdzie się choćby jeden chętny uczestnik!

Kontakt oraz wszelkie pytania:

Piotr Firlej: p_firlej(at)tlen.pl (preferowany kontakt), tel. 691 856 577

Źródło: e-gory.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com