facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-22
 

Warto przeczytać: GÓRY nr 250 Lekkie półbuty podejściowe

Lekkie, najczęściej niskie buty przeznaczone do górskiej turystyki w warunkach letnich – to najpopularniejszy rodzaj obuwia używany praktycznie od wiosny do jesieni, a w mieście nawet przez cały rok. W najnowszym numerze GÓR prezentujemy przekrojowe zestawienie lekkich półbutów podejściowych, od modeli wyglądających niemal jak obuwie biegowe po solidne konstrukcje, bazujące na rozwiązaniach zaczerpniętych z trekkingu.

 

W naszej prezentacji znajdziecie opisy butów: Adidas Terrex Scope GTX, Adidas Terrex Agravic GTX, Aku Mio Surround GTX, Aku Bellamont Air, Bestard Glove GTX, Bestard Speed Hiker GTX, Boreal Drom, Boreal Bamba, Hanwag Lime Rock GTX, Hanwag Sendero Low GTX Surround, Keen Saltzman, Keen Versatrail, La Sportiva TX 3, La Sportiva Primer Low, Meindl Literock GTX, Meindl Rocca, Millet Trident Guide, Millet Friction GTX, Quechua Arpenaz 500, Quechua Forclaz 500 Helium, Regatta Crosspeak Low, Regatta Samaris Low, Salewa MS Firetail 3, Salewa MS Wildfire Pro GTX, Salomon S-LAB X Alp Carbon GTX, Salomon X Ultra 2 GTX, The North Face Hedgehog Fastpack Lite GTX i The North Face Litewave Explore GTX .

 

W tak różnorodnym zestawieniu trudno o porównania i oceny – buty posiadają odmienne konstrukcje, przeznaczone są na różne warunki, pochodzą też z różnych tzw. półek cenowych. Jednak, podobnie jak w przypadku prezentacji plecaków w poprzednim numerze GÓR, zdecydowaliśmy się zarekomendować produkty, które naszym zdaniem wyróżniają się ciekawymi cechami. Tym razem są to dwa modele:

 

 

 


- Salomon / S-LAB X Alp Carbon GTX – to najdroższe buty w zestawieniu, naszym zdaniem są jednak dobrym przykładem kierunku, w jakim prawdopodobnie będą rozwijały się konstrukcje zaawansowanych, technicznych butów podejściowych – usztywniona poprzecznie a jednocześnie elastyczna wzdłużnie podeszwa z ramą z włókna węglowego oraz integralny stuptut to cechy charakterystyczne tego modelu. Bardzo szeroki zakres zastosowania: od biegania do wspinania się w rakach;

 


- Adidas / Terrex Scope GTX – bardzo uniwersalny model, który doskonale spełnia wymagania większości turystów, zarówno na rekreacyjnym, jak i zaawansowanym poziomie. Posiada wszystkie cechy technicznego buta podejściowego i sprawdza się świetnie zarówno podczas wspinania na odcinakach o trudnościach V/VI, jak i w błocie Beskidu Niskiego lub na szlakach Tatr Wysokich – bardzo dobra guma podeszwy (tutaj znajdziecie relację z naszego testu).

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-10-15
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (269): „Korona Gór Polski na szybkości”

Komentarze
0
 
Maciej Piera
 
Maciej Piera
 
2019-10-02
Tylko w GÓRACH
 

Jaki czekan w góry? Radzi Maciej Ciesielski

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-09-27
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (269): „Nanda Devi East 1989”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com