facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-25
 

Warto inwestować w biegówki i biegaczy

Przedstawiamy rozmowę z Markiem Maciaszczykiem - Marketing Managerem firmy Salomon Polska.
- Skąd pomysł, by wspierać amatorskie narciarstwo biegowe w Polsce?

- Firma Salomon jest jednym z czołowych producentów sprzętu do narciarstwa biegowego. Tak więc wspieranie każdej inicjatywy, która ma na celu rozwijanie tego segmentu rynku jest dla nas sprawą naturalną. Niestety przez wiele lat narciarstwo biegowe w naszym kraju było dyscypliną niedocenianą i chyba nawet trochę zapomnianą przez ludzi. Dopiero ostatnie lata przepełnione sukcesami Justyn Kowalczyk,  spowodowały, że biegówki stały się popularne, a wręcz modne. Nastał więc najlepszy moment na to, by tworzyć imprezy, a także trasy biegowe dla wszystkich, którzy złapali bakcyla na biegówki, aby mogli poznawać ten piękny sport w praktyce. Myślę, że dzięki temu nasze społeczeństwo nie tylko będzie miało okazję przyjmnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, ale również uświadomi sobie jak wiele korzyści płynie z treningu na nartach biegowych.

 - Cykl Salomon Nordic Sunday zdobył już w Polsce sporą rzeszę zwolenników. Czy SNS będzie kontynuowany?

- Oczywiście. Będzie to już czwarty sezon Salomon Nordic Sunday. Z roku na rok, z imprezy na imprezę przybywa coraz więcej uczestników, zainteresowanie rośnie i dlatego na pewno będziemy dalej rozwijać ten projekt.

fot. Amer Sports

- Czy Salomon zamierza z tym cyklem wyjść bardziej w Polskę, czy zostaje głównie w Jakuszycach?

- Jak wiadomo pierwsze imprezy zrodziły w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach, dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu naszych partnerów ze Stacji Jakuszyce państwa Beaty i Piotra Lepka. Można powiedzieć, że SNS zrodził się w najpiękniejszym ośrodku narcarstwa biegowego w Polsce i to Polana Jakuszycka była głównym miejscem rozgrywania zawodów. Wiemy, że impreza staje się coraz bardziej popularna wśród biegaczy w całej Polsce. Są przecież tacy, którzy przemierzają kilkaset kilometrów, aby w niedzielę wystartować w zawodach na dystansie kilkunastu kilometrów. Dlatego będziemy starali się włączyć nowe miejsca do naszego cyklu, tak aby ułatwić dostęp do imprezy ludziom z całej Polski. Dzisiaj trudno mówić jeszcze o konkretnych miejscowościach, czy ośrodkach narciarskich, ale jeśli wszytsko pójdzie zgodnie z zamierzeniami to być może nie tylko Jakuszyce będą słynąć z wspaniałych imprez biegowych.

- Jaka będzie oferta letnia firmy Salomon, bo wiemy, że coś szykujecie?

- Od kilku lat bardzo ważną kategorią produktów marki Salomon jest odzież i obuwie trail running czyli sprzęt do uprawiania biegów górskich, terenowych. Jednym słowem biegów „pozaasfaltowych”. Tutaj również, poza wysokiej jakości produktami jakie oferujemy naszym konsumentom, staramy się wspierać jak najmocniej wszelkie inicjatywy mające na celu rozwój biegania w terenie po naturalnym podłożu. Tak jak zimą organizowany jest cykl zawodów Salomon Nordic Sunday, tak w sezonie wiosenno-letnim rozwijany jest cykl imprez w biegach górskich, terenowych pod nazwą Salomon Trail Running. Zapraszam już dziś wszystkich zainteresowanych na pierwszy bieg trailowy w tym sezonie - 29 kwietnia w Gdyni. Kalendarz wszystkich biegów można znaleźć na stronie internetowej trailrunning.pl Letnie biegi są idealnym uzupełnieniem treningu dla narciarzy klasycznych i odwrotnie. Ci, którzy biegają latem po górach, zimą chętnie angażują się w uprawianie narciarstwa biegowego. Dlatego te dwie kategorie idealnie uzupełniają się i mamy nadzieję, że nasze działania zimowe, jak i letnie wpłyną na jeszcze większą popularyzację tych dwóch dyscyplin.

- Jakie jeszcze plany dotyczące narciarzy amatorów, oprócz SNS-a szykuje Salomon na kolejne sezony?


- Na pewno kluczową sprawą w kolejnych sezonach będzie jeszcze mocniejszy rozwój cyklu Salomon Nordic Sunday. Ale oczywiście wspieramy jeszcze wiele innych projektów, inicjatyw dla amatorów i jestem przekonany, że to nie ulegnie zmianie. Warto wspomnieć, że jesteśmy partnerem największego masowego biegu w narciarstwie klasycznym dla amatorów w Polsce - Biegu Piastów. Nie zapominamy także o najmłodszych biegaczach i już od dwóch lat mocno wpieramy Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich organizowany przy współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim, w którym udział biorą wszystkie kluby młodzieżowe działając w Polsce. Te przedsięwzięcia na pewno będą kontynuowane.

- Inwestujecie nie tylko w same zawody sportowe, ale także w trasy biegowe. W 2011 roku powstały trasy w Koninkach w Małopolsce, czy w planach są kolejne?

- To prawda, że jedną z głównych barier w rozwoju narciarstwa biegowego w Polsce jest brak miejsc przygotowanych do uprawiania tego pięknego sportu. Na szczęście w ostatnim czasie dość dynamicznie się to zmienia. Co chwilę słyszymy o nowopowstających trasach narciarskich, czy przygotowaniach do ich stworzenia. Sami również zaangażowaliśmy się we wspieranie powstawania nowych tras. Tak aby ten proces był jeszcze szybszy i aby wkrótce każdy kto ma ochotę pobiegać na nartach mógł bez problemu znaleźć blisko jakiś ośrodek. Jednym z takich miejsc jest właśnie nowa trasa w Koninkach koło Krakowa, która powstała z myślą o mieszkańcach tego miasta. Dojazd z Krakowa do Koninek zajmuje ok. pięćdziesięciu minut, więc bardzo łatwo można „wyskoczyć” za miasto na trening biegowy na nartach zimą, czy trening biegowy w górzystym terenie latem. Na pewno w ramach naszych możliwości budżetowych również w kolejnych latach będziemy pomagać w tworzeniu nowych tras dla narciarzy. To warunek konieczny aby ten modny sport mógł dalej rozwijać się.

- Dziękujemy za rozmowę

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com