facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-11-24
 

Warszawski Przegląd Filmów Górskich (29-30 listopada, 11-14 grudnia, Warszawa)

PROGRAM IV WARSZAWSKIEGO PRZEGLĄDU FILMÓW GÓRSKICH (organizowanego we współpracy z Przeglądem Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju).

PROGRAM IV WARSZAWSKIEGO PRZEGLĄDU FILMÓW GÓRSKICH
(organizowanego we współpracy z Przeglądem Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju)
 
29-30.XI (Prolog)
11-14.XII (Część główna)
 
Kinoteka (Pałac Kultury i Nauki - dawne kino Wiedza)
 
Ceny biletów:normalny 14 zł
ulgowy 12 zł
grupowy (min. 10 osób) 10 zł
karnet 60 zł
 
sprzedaż biletów od środy 26.XI.2008 r.
rezerwacja w kasie kina: 022 551 70 70
dodatkowe informacje: www.przeglad.turnia.pl
e-mail: goledowski@poczta.onet.pl, tel. 022-641-22-49, 0602-765-577
 
 
PROLOG
 
29.11 (SOBOTA)
 
g. 16.00
A Great Day for Climbing
USA 2007
scenariusz i reżyseria: Stephen Burgess
produkcja: Willis Wall Multimedia
czas: 8`

Śpiący wspinacz ma problem z odróżnieniem snu od rzeczywistości, gdy jego kumpel podczas wspinaczki „wybucha” śpiewem i to w najmniej odpowiednich momentach. I kim są tamci tańczący faceci na jego drodze?

Długosz
Polska 2008
realizacja: Adam Biernat i Jacek Kamler
Czas. 60’
 
Opowieść Zbigniewa  Skoczylasa o słynnym polskim alpiniście lat 50. i 60. - Janie Długoszu
Po projekcji spotkanie Jackiem Kamlerem - współautorem filmu.
(premiera)
 
Zew ciszy (The Beckoning Silence) (cz. 1)
Wielka Brytania 2007
produkcja i reżyseria: Louise Osmond
(ogólny czas: 75`)

To bardzo osobista, głęboka opowieść Joe Simpsona, brytyjskiego alpinisty i pisarza, o jego obsesji związanej z północną ścianą Eigeru i jej mroczną historią (Joe wspomina m.in. tragiczną śmierć Toniego Kurtza w 1936 roku podczas rozpaczliwego odwrotu z północnej ściany Eigeru).
Simpson wyznaje, jak skrajne i mocne uczucia wywołuje w nim ta legendarna, owiana złą sławą góra. Film nakręcono na podstawie głośnej książki Joe Simpsona Zew ciszy (The Beckoning Silence).
Ta druga, po „Czekając na Joe” (wg. książki „Dotknięcie pustki”) poważna produkcja z udziałem Joe Simpsona,  
która doczekała się szeregu prestiżowych nagród na największych festiwalach górskich na świecie (m.in. w angielskim Kendal i kanadyjskim Vancouver).
* Nagroda Główna w kat. „Góry nieznane” na XIII PFG w Lądku Zdroju
 
(uwaga: ze względu na duże zainteresowanie tym filmem, został on umieszczony w programie Prologu w ostatniej chwili, stąd jego projekcja zostanie podzielona na 2 części – wyświetlane na seansach o godz. 16.00 i 18.00. W całości film zostanie wyemitowany 12.XII o godz. 20.30)
 
g. 18.00
Pierwsi zdobywcy (z cyklu Polskie Himalaje).
Polska 2008
50’
 
Na nowo opowiedziana historia najważniejszych polskich wypraw himalajskich z lat 1939-1980, które przyniosły plon w postaci pierwszych wejść na dziewicze szczyty.
 
Po projekcji spotkanie z autorami i bohaterami filmu, m.in. Wojciechem Brańskim, autorem pierwszego wejścia na Kangczendzongę Środkową (1978 r.).

Zew Ciszy (cz. 2)
 
g. 20.00
High Tatras – a Wilderness Frozen in Time (Tatry Wysokie, królestwo dzikiej przyrody zastygłe w czasie)
 
Słowacja 2007
scenariusz i reżyseria: Pavol Barabáš
zdjęcia: Tomaš Hulík
muzyka: MAOK
producent: Tomaš Hulík i Harald Pokieser
produkcja: ORF Universum / Cosmos faktory i Art. point / we współprodukcji z WDR, NRD
czas: 52`

Stare słowackie podanie głosi: kiedy Bóg stworzył Ziemię, rozdzielił aniołom piękno, aby je roznieśli po wszystkich krainach. Najmłodszy z nich chciał skrócić sobie drogę przez wysokie góry. Nie potrafił się jednak wzbić na odpowiednią wysokość. Zawadził o jeden z ostrych szczytów i całe piękno rozsypało mu się po okolicznych dolinach. Starzy Słowianie nadali tym dzikim, pełnym zwierzyny górom, nazwę Tatry. Teraz wiemy, że są to najmniejsze wysokie góry świata. Zajrzyjcie z nami do ich królestwa. Rozejrzyjcie się po cichu i pozwólcie, aby wasze myśli uniósł majestat przyrody. Może wtedy zrozumiecie, że wszystko z wszystkim na tym świecie się łączy. A może poczujecie odpowiedzialność za zachowanie tego dzikiego życia dla następnych pokoleń, jak zamarzniętego w czasie
* wyróżnienie w kat. „Góry nieznane” na XIII PFG w Lądku Zdroju
 
The Bear Man of Kamchatka
Kanada 2006
produkcja: Jeff and Sue Turner
czas: 50`

Charlie Russel ma 65 lat. Całe życie spędził z niedźwiedziami grizzly. Najpierw w rodzinnej Kanadzie, w dzikich rejonach Alaski, filmował je, a na początku lat 90 – tych , po upadku komunizmu w Rosji, odwiedził Kamczatkę. Tutaj podjął się trudnej i niezwykle żmudnej pracy obrońcy i opiekuna osieroconych dzikich niedźwiedzi grizzly.
* Nagroda Głowna w kat. „Kultura, ekologia, człowiek” na XIII PFG w Lądku Zdroju

 
30.11 (NIEDZIELA)
g. 18.00
Płomienie Mahasiddhy
Polska 2007
scenariusz i Reżyseria: Dominik Kościelak
zdjęcia: Piotr Różański, Sebastian Jochan
muzyka: Sławomir Kupczak
produkcja: Dominik Kościelak
czas: 27`

Film prezentuje niezwykłą kulturę himalajskich szamanów i wędrownych aktorów religijnych, zwanych Lamami Buchen. Zamieszkują oni trudno dostępną Dolinę Pin w indyjskich Himalajach. Mieszkańcy Doliny wierzą, że Lamowie Buchen posiadają niezwykłą moc ujarzmiania demonów. Fragmenty ich spektakularnej „Ceremonii Rozbicia Głazu” przeplatają się w filmie z codziennym życiem himalajskich chłopów. Przewodnikiem po tej niezwykłej krainie jest Padme Dorje – asystent Buchen, który na co dzień pracuje w Dolinie Pin jako listonosz.
* wyróżnienie na XIII PFG w Lądku Zdroju
 
Kembali
Czechy 2007
reżyseria: Jan Popelka
scenariusz: Milan Danĕk
zdjęcia: Milan Danĕk, Alena Kolsk, Jan Popelka
produkcja: Milan Danĕk
czas: 45`

Ekspedycja do jednego z najbardziej dzikich i najmniej zbadanych obszarów całych Tropików, na wyspę Nowa Gwinea. W środku puszczy, na wysokość 5000 m n.p.m. wyrasta z ziemi góra pokryta lodowcem - Piramida Carstensz. Tubylcy nazywają ten obszar Dugundugu i nie potrafią sobie wyobrazić czym jest mróz i topnienie. Mają na to tylko jedno wyjaśnienie – mocne czary. Wyprawa prowadzi na szczyt śladami Heinricha Harrera, austriackiego alpinisty, który jako pierwszy, wraz z trzema towarzyszami, zdobył szczyt tej góry.


g. 20.00
China Climb
Polska 2008
scenariusz i reżyseria: Sławek Sławetecki
zdjęcia: Sławek Sławetecki
muzyka: Tomasz Grajcar, Jacek Dzwonowski
produkcja: HYBRYDA FILM STUDIO
czas: 44`

Film przedstawia wyprawę polskich wspinaczy do wciąż egzotycznych Chin. Areną wspinaczkowych zmagań stała się baśniowa okolica przełomu rzeki Li, leniwie płynącej wśród setek wapiennych „mogotów”. Celem wyjazdu było przejście dogi „Full Moon” o proponowanych trudnościach 8b+, będącej najtrudniejszą nową realizacją poprowadzoną przez Polaków za granicą. Oprócz świetnych zdjęć wspinaczkowych, Sławek przedstawi koloryt chińskiej społeczności obserwowanej na trasie podróży z Hongkongu do Tybetu.

King Lines
Kanada, USA 2007
reżyseria: Peter Mortimer
zdjęcia: Cooper Roberts, Jorge Visser, Jeff Cunningham, Shawn Reeper
muzyka: Daniel Cross
produkcja: Josh Lowell, Peter Mortimer
czas: 61`

Główny bohater filmu Chris Sharma – jeden z czołowych wspinaczy świata, wyrusza w poszukiwaniu nowych wyzwań - od fantastycznych boulderów w Ameryce Południowej, do ogromnych wapiennych ścian w Europie. Chris, po wielu poszukiwaniach, wspina się na trudnych i niebezpiecznych drogach na wybrzeżu Majorki... każdy, nawet najmniejszy błąd może skończyć się tragicznie.
* Nagroda Główna na festiwalu w Kendal
* Najlepszy film wspinaczkowy na festiwalach w Banff i Taos


CZĘŚĆ GŁÓWNA
11.12 (CZWARTEK)
g. 18.30
Eiger-speed riding
 
zdjęcia: Demien Dufresne
czas: 3`

Ekstremalny lot spadochronem ze szczytu Eigeru (3970 m), legendarnej góry w Alpach Berneńskich.
 
Lodowi wojownicy (z cyklu: Polskie Himalaje) 
Polska 2008
czas 50’
 
Od początków himalaizmu zimowego w latach 70. XX wieku do dziś, polskie wyprawy odgrywają w tej dziedzinie najważniejszą rolę. Można powiedzieć, ze himalaizm zimowy – to polska specjalność.

To pierwszy odcinek górskiej superprodukcji, której celem jest pokazanie oblicza polskiego himalaizmu, wraz z jego największymi sukcesami, a także tragediami. W tej zakrojonej na szeroką skalę produkcji wzięło udział kilkudziesięciu naszych najwybitniejszych himalaistów. Nad poziomem merytorycznym czuwał Krzysztof Wielicki. Serii filmowej towarzyszy cykl książek autorstwa Janusza Kurczaba.
 
Przed projekcją spotkanie z Krzysztofem Wielickim, współautorem serii Polskie Himalaje
 
Jak to tenkrat bywalo
Czechy 2006
reżyseria: Pavel Ryva
scenariusz: Pavel Ryva i Karel Macas
zdjęcia: Vlastimil Šafránek i Pavel Ryva i Karel Macas
muzyka: Old Saschen Style
produkcja: SOS ART. Vlastimil Šafránek i Vod-ka
czas: 24`

Film powstał z okazji setnej rocznicy pierwszego wejścia na skalną wieżę Jeptiszkę (Zakonnicę). Humorystyczny obraz w stylu kina niemego.

g. 21.00
Psyche
Wielka Brytania 2007
reżyseria: Alastair Lee
produkcja: Posing Productions
czas: 77`

Tryptyk filmowy o trzech zapalonych Brytyjczykach, z których każdy uprawia inny rodzaj wspinaczki, od sportowej do zimowej. Wspaniałe zdjęcia, niesamowite wyczyny skalnych wspinaczy, a także unikalny humor głównych postaci sprawia, że oglądanie tego filmu jest prawdziwą ucztą dla wytrawnych znawców kina górskiego.
* najlepszy film akcji i nagroda publiczności na festiwalu w Kendal

12.12 (PIĄTEK)
g. 18.30
Wielkie wspinaczki (z cyklu Polskie Himalaje).
czas: 50’
Przez wejścia sportowe rozumiemy prowadzenie nowych dróg na szczyty już zdobyte, przejścia w tzw. stylu alpejskim (jednym ciągiem, bez zakładania stałych obozów pośrednich), a także przejścia samotne. W tej „konkurencji” himalaizmu Polacy również mają
wiele sukcesów.

 
Siostry Himalajów
Polska 2008
realizacja: Dariusz Załuski
dźwięk: Dominika Kotarba
czas: 34’

Film o szkoleniu we wspinaczce lodowej grupy młodych, nepalskich kobiet. Fundacja Czarodziejska Góra to w zasadzie dwie osoby: Ewa Konczał i Robert Kaźmierski. Specjalizują się oni w obozach wspinaczkowych dla młodzieży z problemami. Powstał pomysł, aby ich doświadczenia wykorzystać w Nepalu, gdzie działa Lucky Chetri szkoląc nepalskie dziewczyny na przewodników trekkingowych. Nepalki zdobywają w ten sposób szansę na pracę. Niewątpliwą atrakcję filmu stanowią młode, pełne humoru, urodziwe Nepalki, dla których akcja górska jest bardziej dobrą rozrywką, aniżeli poważnym górskim wyzwaniem.


 
g. 20.30
Zew ciszy (The Beckoning Silence)
Wielka Brytania 2007
produkcja i Reżyseria: Louise Osmond
czas: 75`

To bardzo osobista, głęboka opowieść Joe Simpsona, brytyjskiego alpinisty i pisarza, o jego obsesji związanej z północną ścianą Eigeru i jej mroczną historią (Joe wspomina m.in. tragiczną śmierć Toniego Kurtza w 1936 roku podczas rozpaczliwego odwrotu z północnej ściany Eigeru).
Simpson wyznaje, jak skrajne i mocne uczucia wywołuje w nim ta legendarna, owiana złą sławą góra. Film nakręcono na podstawie głośnej książki Joe Simpsona Zew ciszy (The Beckoning Silence).
Ta druga, po „Czekając na Joe” (wg. książki „Dotknięcie pustki”) poważna produkcja z udziałem Joe Simpsona,  
która doczekała się szeregu prestiżowych nagród na największych festiwalach górskich na świecie (m.in. w angielskim Kendal i kanadyjskim Vancouver).
* Nagroda Główna w kat. „Góry nieznane” na XIII PFG w Lądku Zdroju
 
13.12 (SOBOTA)
g. 14.00
Józef Psotka
Słowacja 2008
reżyseria: Pavol Barabáš
czas: 26`

Film jest wspomnieniem Juzka Psotki, jednej z najbardziej znaczących i popularnych postaci słowackiego alpinizmu. Był pierwszym Słowakiem, który zdobył Mount Everest bez wspomagania się aparaturą tlenową. Należał do starej szkoły wspinaczy, których nie pociągało jedynie zaspokojenie ambicji zdobycia szczytu, ale także jedność z naturą. Jego górskie życie to także krótka historia himalaizmu naszych południowych sąsiadów.


Na pemonske steżce
Czechy 2007
reżyseria i produkcja: David Svárovský
czas: 56`

Zapraszamy do obejrzenia opowieści z krainy sawann, gór stołowych i częstych deszczy. Z dalekiej Gujany, ziemi wielu wód, w której wznoszą się ku niebu - jak kamienne pnie - majestatyczne góry stołowe. W języku miejscowych Indian Pemonów nazywane Tepui. Razem z naszymi poszukiwaczami przygód wybierzemy się do tego wspaniałego zakątka i przeżyjemy kilka dni na Pemońskim szlaku.


 
g. 16.00
High Tatras – A Wilderness Frozen in Time (Tatry Wysokie, królestwo dzikiej przyrody zastygłe w czasie)
Słowacja 2007
scenariusz i reżyseria: Pavol Barabáš
zdjęcia: Tomaš Hulík
muzyka: MAOK
producent: Tomaš Hulík i Harald Pokieser
produkcja: ORF Universum /Cosmos faktory i Art. point/ we współprodukcji z WDR, NRD
czas: 52`
* Film obsypany nagrodami na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Sodrino (Włochy), Popradzie, Missoula (USA), Zakopanem, Irkutsku i Ostrawie.
 
Stare słowackie podanie głosi: kiedy Bóg stworzył Ziemię, rozdzielił aniołom piękno, aby je roznieśli po wszystkich krainach. Najmłodszy z nich chciał skrócić sobie drogę przez wysokie góry. Nie potrafił się jednak wzbić na odpowiednią wysokość. Zawadził o jeden z ostrych szczytów i całe piękno rozsypało mu się po okolicznych dolinach. Starzy Słowianie nadali tym dzikim, pełnym zwierzyny górom, nazwę Tatry. Teraz wiemy, że są to najmniejsze wysokie góry świata. Zajrzyjcie z nami do ich królestwa. Rozejrzyjcie się po cichu i pozwólcie, aby wasze myśli uniósł majestat przyrody. Może wtedy zrozumiecie, że wszystko z wszystkim na tym świecie się łączy. A może poczujecie odpowiedzialność za zachowanie tego dzikiego życia dla następnych pokoleń?

The Bear Man of Kamchatka
Kanada 2006
produkcja: Jeff and Sue Turner
czas: 50`

Charlie Russel ma 65 lat. Całe życie spędził z niedźwiedziami grizzly. Najpierw w rodzinnej Kanadzie, w dzikich rejonach Alaski, filmował je, a na początku lat 90., po upadku komunizmu w Rosji, odwiedził Kamczatkę. Tutaj podjął się trudnej i niezwykle żmudnej pracy obrońcy i opiekuna osieroconych dzikich niedźwiadków grizzly. Przez kilka lat pełnił rolę „matki zastępczej”, ucząc młode twardej szkoły przeżycia wśród dzikiej przyrody. Unikalny obraz człowieka, który tak dogłębnie poznał tajniki niedźwiedziej duszy.

Spotkanie ze Zbigniewem Piotrowiczem (wieloletnim dyr. Przeglądu w Lądku Zdroju i autorem książki Moje Pagóry)
 
g. 18.00
Niemożliwe wyprawy - diaporama specjalnych gości przeglądu - Elizy Kubarskiej i Davida Kaszlikowskiego.
 
To premierowy pokaz o ekstremalnej podroży „dookoła świata".
 Historia najciekawszych wypraw eksploracyjnych ostatnich lat. Od tropikalnych klimatów z dżungli Tajlandii czy Meksyku po najtrudniejsze, lodowate ściany Himalajów, takie jak legendarna Trango Tower.
Poszukiwanie nowych rejonów do wspinaczki, pokonywanie dziewiczych ścian pozwala autorom dotrzeć w rejony rzadko odwiedzane przez „zwykłych podróżników”.
To wszystko zobaczymy w ich nowym pokazie multimedialnym.
Kapitalne zdjęcia, pełne dynamiki migawki filmowe oraz wciągający komentarz powodują, że razem z autorami przenosimy się w ich magiczny świat wielkiej górskiej przygody.
 
g. 20.00
 
Himalaizm kobiecy (z cyklu Historia polskiego himalaizmu).
50’
W tej dziedzinie nasze panie miały zawsze wiele do powiedzenia: Wanda Rutkiewicz, Anna Czerwińska, Kinga Baranowska. Dzielnie im sekunduje parę innych naszych rodaczek.
 
Spotkanie z Anną Czerwińską, jedną z bohaterek filmu i autorką książki GórFanka. Na szczytach Himalajów.
 
 
14.12 (NIEDZIELA)
 
g. 14.00
Light at the end of the World
Kanada 2006
reżyseria: Andrew Gregg
muzyka: Bruce Fowler, Modular Music
produkcja: Wade Davis, Andrew Gregg
czas: 47`

Czy góra to tylko skała, ruda, czy może istota duchowa? – refleksje Wade`a Davisa o Peru i społeczności Andów, którzy poprzez swój system wartości i wierzeń kształtują światopogląd pełen szacunku wobec natury – tak bardzo ważny dla ochrony krajobrazu i wszystkich istot żywych.


The Spirit of Flying
Słowenia 2006
reżyseria: Gregor Šubic
produkcja: Kawka Production
czas: 12`

Paraglajty na tle zachodzącego słońca i wysokogórskich pejzaży Austrii, Chorwacji, Włoch i Słowenii.


g. 16.00
W drodze
Polska 2008
scenariusz i reżyseria: Paweł Wysoczański
produkcja: Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, studio filmowe OTO, Sephia. 
zdjęcia: Paweł Wysoczański, Michał Sosna, Filip Załuska. Montaż Cezary Grzesiuk. 
czas. 50’
 
 
Film W drodze opowiada o wyprawie emerytowanego górnika, Mieczysława Bieńka do północnych Indii, na spotkanie z Dalajlamą. Bohater przez całe życie był górnikiem kopalni Wieczorek w Katowicach. Praca pod ziemią była jego pasją. W wyniku wypadku na kopalni Mietek został poważnie ranny i nie mógł powrócić do pracy. Nie odpowiadała mu jednak wizja życia na emeryturze. Błądząc palcem po mapie odnalazł Indie. Nie znając języka, bez pieniędzy wyruszył w wielomiesięczną podróż do Azji. Po latach powraca tam. Tym razem w towarzystwie młodego filmowca - Pawła Wysoczańskiego. Tych dwóch dzieli wszystko: wiek, wykształcenie, światopogląd, zainteresowania. Czy spotkają się z Dalalajlamą? Jak poradzą sobie w starciu z obcymi kulturami? Ile w Indiach kosztuje viagra? Podróż to ciągle udowadnianie sobie samemu, że można pokonać własne słabości. 
* Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Neapolu - sierpień 2008
Główna Nagroda i Nagroda Publiczności Międzynarodowego Festiwalu Filmowców Studenckich w Tarnowskich Górach - wrzesień 2008
 
 
Po projekcji spotkanie z bohaterem filmu - Mieczysławem Bieńkiem oraz jego realizatorem – Pawłem Wysoczańskim.
 
 
g. 18.00
Pustelnicy w górach
Polska 2008
scenariusz i reżyseria: Mirosław Dembiński
zdjęcia: Maciej Szafnicki, Dariusz Załuski
produkcja: Mirosław Dembiński
czas: 58`

Wyprawy Adama i Pawła Pustelników w Yosemity oraz równolegle Piotra Pustelnika na południową ścianę Annapurny w 2005 roku stają się pretekstem do pokazania równoległego obydwu akcji górskich, a także poszukania różnic międzypokoleniowych i podejścia do gór ojca i jego synów. Niewątpliwą atrakcję tego filmu stanowią wspaniałe zdjęcia obydwu operatorów - wspinaczy. Niewątpliwą akację filmu stanowią też archiwalia, pokazujące, jak kształtowały się relacje ojca z synami i jak młodzi Pustelnicy zdobywali kolejne stopnie wtajemniczenia górskiego.
Grand Prix na Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju 2008 r.

Po projekcji spotkanie z realizatorem filmu, Mirosławem Dembińskim.
 
20.30
Himalajskie tragedie (z cyklu Polskie Himalaje)
Polska 2008
czas 50’
 
Ryzyko wypadku, a w tym i utraty życia, jest wkalkulowane w uprawianie alpinizmu. Szczególnie wysokie jest w górach wysokich. Zdarzają się pojedyncze wypadki ale czasem dochodzi do wielkich tragedii, które bulwersują społeczeństwo i poruszają do głębi środowisko alpinistyczne. Takim właśnie tragediom, które niestety wydarzyły się również na polskich wyprawach, poświęcona jest piąta część serii.
 
Annapurna na lekko
Polska 2008
realizacja: Dariusz Załuski
czas: 24’

Wiosenna wyprawa na Annapurnę Piotra Pustelnika, Piotra Morawskiego, Petera Hamora i Dariusza Załuskiego. Szczytu nie zdobyto, ale niewiele brakowało. Czy przejście trudnej, północno-zachodniej ściany, w dobrym stylu, ale bez wejścia na szczyt to sukces? Kapitalne zdjęcia z trudnej akcji górskiej. , za które autor został uhonorowany. A bohaterzy – to przecież czołówka współczesnego himalaizmu.
* Nagroda specjalna za znakomite zdjęcia zrealizowane w ekstremalnych warunkach na XIII PFG w Lądku Zdroju
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com