facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-08
 

Warszawski miniprzegląd filmów górskich

Tegoroczna druga edycja Miniprzeglądu jest kontynuacją pomysłu, który zrodził się przed kilku laty. Jako organizatorzy Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich pragniemy pokazać wartościowe filmy, których nie udało nam się zaprezentować podczas naszej głównej grudniowej imprezy.

Obecna edycja składa się z czterech seansów, podczas których zaprezentujemy kilka naprawdę godnych polecenia filmów. Głównym  atutem jest oczywiście ostatnia edycja słynnej serii filmów wspinaczkowych REEL ROCK 10. Przy okazji przypomnimy też wspaniały film Valley Uprising, który stanowił  9 edycję tej serii, a którego pokaz na naszym Przeglądzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nasz repertuar uzupełniają także dwa filmy rozgrywające się w Górach Wysokich – K2 and the Invisible Footman  (Niewidzialni  tragarze spod K2) oraz Manaslu, czyli film Jerzego Porębskiego nawiązujący do historycznego pierwszego zimowego wejścia Polaków na ten szczyt. 

REEL ROCK TOUR 10

W tym roku trafia do Was okrągła, bo dziesiąta edycja REEL ROCK TOUR, która doczekała się prezentacji w ponad 450 miejscach na całym świecie. REEL ROCK 10 zawiera niepublikowane dotąd premiery krótkich filmów realizowanych przez Sender Films. Niekiedy są to fragmenty większych produkcji, które opowiadają historie o najbardziej ekscytujących wyczynach w pionowym świecie w ostatnim roku. Kręcone z finezją obrazy pokazują w akcji na wielkich ścianach takie wspinaczkowe sławy jak Tommy Caldwell, Kevin Jorgeson, Alex Honnold, Daniel Woods i Dean Potter, któremu oddano ostatni hołd. Tegoroczny tour zawiera różnorodny program, który z pewnością na długo pozostanie w waszej pamięci. (Filmy wyświetlane w wersji oryginalnej z polskimi napisami). 


A Line Across the Sky (35 min) 

Trawers masywu Fitz Roya to jedno z najbardziej cenionych osiągnięć we współczesnym alpinizmie:  ekscytująca wyprawa przez siedem strzelistych turni, gdzie łączna suma przewyższeń wynosi 4000 metrów. Kto by przypuszczał, że przejście to może dostarczyć tyle radości? Spójrzmy na Tommy Caldwella i Aleksa Honnolda  oraz na ich inspirujący, nie pozbawiony zabawnych wątków wyczyn, który przyniósł im prestiżową nagrodę złotego czekana. 


Dean Potter Tribute (6 min)

Dean Potter był największym przedstawicielem pokolenia wspinaczkowego światka ze Stanów, związany zwłaszcza z Yosemite. Uczestniczył w kolejnych częściach REEL ROCKA, poczynając od takich klasyków jak First Ascent, Fly or Die, Race for the Nose i Valley Uprising. Po jego tragicznej śmierci w maju 2015 roku Tour w tym krótkim filmie składa skromny hołd swemu przyjacielowi i współpracownikowi. 

Dawn Wall (15 min)

Heroiczna decydująca próba klasycznego przejścia Dawn Wall na El Capitanie podjęta przez Tommy’ego Caldwella i Kevina Jorgesona była naprawdę historycznym osiągnięciem. Oznaczała największy wspinaczkowy wyczyn naszych czasów i przykuła uwagę całego świata. Zespół REEL ROCK dokumentował to wydarzenie, które ma być przedstawione w pełnometrażowym filmie w 2016 roku. W ramach REEL ROCK 10 prezentujemy pierwsze spojrzenie na pełne napięcia chwile podczas pokonywania głównych trudności drogi. 

 

Showdown at Horseshoe Hell (20 min)

24 godziny w Horseshoe Hell (24HHH) to najbardziej zwariowane wydarzenie we wspinaczkowym światku; mieszkanka ultramarationu i wydarzenia artystycznego, gdzie zarówno czołowi wspinacze jak i zwykli amatorzy stawiają wszystko na jedną kartę, niezależnie od wschodzącego czy zachodzącego słońca, przy zakwasach w mięśniach i lejącego się hektolitrami piwa. Ale mimo panującego tam szaleństwa, rywalizacja odchodzi na poważnie. Czy zespół składający się z Nicka Berry’ego i Masona Earle potrafi stawić czoła niezniszczalnemu Aleksowi Honnoldowi? 

   

High and Mighty (20 min)

Wspinanie na wysokie boudery (high ball) – gdzie upadek może oznaczać trwałe kalectwo – to zabawa tylko dla twardzieli. Gdy dodamy do tego jeszcze najwyższy stopień trudności  wspinaczkowych, wtedy możemy spodziewać się wszystkiego. Tym razem mamy okazję śledzić  wielki bój Daniela Woodsa, by przezwyciężyć własny strach i rozwiązać niezwykle wymagający problem boulderowy The Process. 

 

 

Program: 

Piątek (8.04.2016), godz. 20,45

REEL ROCK TOUR 10 

 

Sobota (9.04.2016), 

godz. 16.00

Manaslu

K2 and the Invisible Footmen (Niewidzialni tragarze spod K2)

Godz. 18.00

Valley Uprising czyli rewolucja wspinaczkowa w Yosemitach

 Godz. 20.15

REEL ROCK TOUR 10

 

Bilety: 

REEL ROCK TOUR 10 – 25 zł 

Pozostałe seanse – 20 zł

Sprzedaż i rezerwacja rozpocznie się od ok. 23.03.2016 r. na stronie kina: http://www.novekino.pl/kina/wisla/repertuar.php


Więcej informacji na stronach: 

www.annapurna-info.pl

www.wpfg.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-07-05
WYDARZENIA
 

7. Zakopiański Festiwal Literacki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-21
WYDARZENIA
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-11
WYDARZENIA
 

Spektakl „WANDA”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-09
WYDARZENIA
 

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com