facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-14
 

Wakacyjne wycieczki gorczańskie

Pojedź na czterodniowy obóz wędrowny i zbieraj niesamowite wspomnienia.
Zapraszamy na gorczańskie szlaki i bezdroża! Wakacje to jedyna możliwość odwiedzenia baz namiotowych, a tylko tutaj poczujesz prawdziwy górski klimat, będziesz mógł spać w namiocie i w drewnianej studenckiej chacie, albo bawić się do rana przy ognisku. Podczas wyjazdów poznasz ludzi, których pasją są góry i miejsca z nimi związane. Zapraszamy na czterodniowe wyjazdy w Gorce – grupę górską znajdującą się w centrum małopolskich Beskidów. Podczas każdej imprezy czekają na uczestników różne, niecodzienne, atrakcje. Wyjazdy poprowadzą przewodnicy z SKPG Kraków.

Przedłuż wakacyjny weekend, odwiedź studenckie bazy i Gorczańską Chatę.

10-13.07 – Obóz na Imieniny
– wyjazd czterodniowy po Gorcach (Lubań-Gorc-Gorczańska Chata)

I dzień (sobota)
Wyjazd z Krakowa, przejazd do Krościenka nad Dunajcem, wejście na Lubań widokowym czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim przez Marszałka, nocleg w bazie namiotowej na Lubaniu.
II dzień (niedziela)
Przejście z Lubania na Gorc (przez Ochotnicę Dolną i Piorunowiec), nocleg w bazie namiotowej na Gorcu (msza św. w Ochotnicy Dolnej o 11.30 i 16.00).
III dzień (poniedziałek)
Rekreacyjne przejście z Gorca do Gorczańskiej Chaty (przez polanę Bieniowe). Możliwość zwiedzenia Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej – Izba regionalna oraz wystawa poświęcona wydarzeniom z II wojny światowej, w szczególności rozbiciu amerykańskiego samolotu Liberatora „California Rocket”, nocleg w Gorczańskiej Chacie.
IV dzień (wtorek)
Zejście. Powrót do Krakowa albo pozostanie w Gorczańskiej Chacie. Wieczorem rozpocznie się świętowanie imienin GoChy (Małgorzaty).

29.07-01.08 – Kulinarnie po Gorcach – wyjazd czterodniowy po Gorcach (Gorc-Gorczańska Chata-Lubań)

I dzień (czwartek)

Wyjazd z Krakowa, przejazd do Rzek w dolinie Kamienicy Gorczańskiej na przeł. Przysłop, wejście na Gorc i nocleg w bazie namiotowej.
II dzień (piątek)
Rekreacyjne zejście szlakiem z Gorca przez polanę Bieniowe do Gorczańskiej Chaty. Po zakwaterowaniu możliwość zwiedzenia Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej (przejście na lekko) – Izba regionalna oraz wystawa poświęcona wydarzeniom z II wojny światowej, w szczególności rozbiciu amerykańskiego Liberatora „California Rocket”, nocleg.
III dzień (sobota)
Przejście z Gorczańskiej Chaty do Głównego Szlaku Beskidzkiego na grzbiecie Lubania, a następnie do bazy namiotowej na Lubaniu. Wieczorem impreza kulinarna – naleśniki, pierogi i inne specjały w zależności od fantazji kucharzy. Nocleg.
IV dzień (niedziela)
Zejście z Lubania do Czorsztyna, możliwość uprawiania „sportów wodnych”, bądź zostanie na bazie do czego serdecznie zapraszamy :)

12-15.08 – Gorc o zachodzie słońca – wyjazd czterodniowy po Gorcach (Lubań-Gorczańska Chata-Gorc)

I dzień (czwartek)

Wyjazd z Krakowa do Nowego Targu, przejazd na przeł. Snozkę, przejście koło góry Wdżar i hodowli strusiów, wejście na Lubań, nocleg w bazie namiotowej.
II dzień (piątek)
Przejście z Lubania do Ochotnicy Górnej przez Studzionki – opcjonalne zwiedzanie prywatnego mini skansenu etnograficznego z wystawą. Podejście do Gorczańskiej Chaty. Wieczorem możliwe także zwiedzanie Wiejskiego Ośrodka Kultury, nocleg.
III dzień (sobota)
Rekreacyjne przejście na Gorc przez pol. Bieniowe i do bazy namiotowej.
IV dzień (niedziela)
Zejście do Rzeka na przeł. Przysłop, albo pozostanie na bazie, aż do Gorcstoku, który jest w następny weekend, zapraszamy :)!


Koszt: 88zł / os (obóz odbędzie się jeżeli będzie min. 5 os. chętnych)

Wyjazdy przeznaczone dla młodzieży od 16 roku życia i studentów.

Cena zawiera:
noclegi w namiotach bazowych na Gorcu i Lubaniu oraz w Gorczańskiej Chacie (należy zabrać śpiwór), ubezpieczenie na 4 dni (NNW na terenie RP), koszty przewodnika.

Cena nie zawiera: składki na wyżywienie – uczestnicy będą przygotowywać posiłki wspólnie, z zakupionych razem produktów (ok. 10 zł na dzień), przejazdów (można się umówić z przewodnikiem w miejscu rozpoczęcia imprezy).
Jeżeli jesteś członkiem PTTK z opłaconą składką, to płacisz 8 zł mniej, ponieważ jesteś już ubezpieczony w ramach Towarzystwa.

Kontakt i zapisy: Agata Ciach obozy@skpg.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com