facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-05-28
 

W objęciach bogów. Przez Tybet pod Kailash

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 28 maja 2015 r. zaprasza w ramach cyklu "Podróże małe i duże" na wycieczkę po jednym z piękniejszych skrawków naszej planety - Tybecie. Opowiedzą o wędrówce przez Tybet: Katarzyna Brocka i Kazimierz Pawłowski.

Magiczna podróż przez Tybet: z Lhasy, przez bazę pod Everestem, aż do świętej góry Kailash. Niezliczona ilość klasztorów buddyjskich, mantry, modlitwy, Himalaje na horyzoncie i pod stopami, niesamowita przyroda i wyjątkowo przyjaźni ludzie, lecz także narastające problemy etniczne, góry śmieci i obawy o przyszłość tej unikalnej krainy.

Upragniony i wymarzony od dawna cel wyprawy. Jak wypadła konfrontacja marzeń z rzeczywistością? Cztery tygodnie w Tybecie – zapraszamy!

 Informacje o prelegentach:

Katarzyna Brocka
Prawdziwą pasją jest dla niej przyroda, dlatego inspiracji szuka wszędzie tam, gdzie żyje się w jej rytmie. Na górskich szlakach czuje się u siebie. Wędruje pieszo, na nartach, pływa kajakiem, zwiedza na rowerze... Każdą podróż odbiera wszystkimi zmysłami: odkrywa kolory herbaty, ludową muzykę, ukryte zaułki i miejscowe smaki, oswaja napotkane zwierzęta. Wskazuje to, co zwykle niezauważane. Z taką samą pasją odkrywa Polskę i Chiny, strukturę skały i architektoniczny detal, a swoim zachwytem chce zarazić innych. Uwielbia o wszystko pytać miejscowych. Kocha fado. Mieszkała w różnych krajach, lecz wciąż wraca w polskie góry (chociaż serce zostawiła w Tien Szan). Współpracuje z biurami podróży, zajmując się planowaniem, realizacją oraz pilotażem wycieczek. Oprócz tego jest również redaktorem portalu internetowego, autorką programów turystycznych, fotografem, a także miłośniczką i wychowawcą psów.

Kazimierz Pawłowski
Podróżnik... Pilot wycieczek, miłośnik sportów nie tylko ekstremalnych. Marzy mu się zamieszkanie na Wyspie Wielkanocnej, gdzie mógłby się bujać na hamaku nad brzegiem oceanu, w cieniu posągów Maui :) Zakochany w Chinach i właśnie w ten rejon świata najczęściej prowadzi wycieczki. Nie przepuści żadnej okazji, aby dobrze zjeść, ale w jak najmniej turystycznych miejscach. Woli góry i naturę od wielkiego miasta, ale wszędzie czuje się dobrze. Redaktor serwisu poświęconego ekstremalnym wyczynom.

Pokaz odbędzie się 28 maja 2015 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!

Więcej informacji: www.mcdis.pl

 

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/685115368259255/

  
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com