facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-03-05
 

W najnowszym numerze GÓR (260): Zdobyć wrzątek

Historia kuchenek nie jest długa, a rozpoczęła się około 1892 roku. Do tego czasu człowiek mógł dotrzeć tylko tak wysoko, jak wysoko potrafił wnieść opał, rozpalić ognisko i powiesić nad nim kociołek. Nie byłoby eksploracji gór najwyższych, rejonów polarnych ani innych odludnych miejsc, gdybyśmy nie wynaleźli sposobu na topienie śniegu lub lodu i pozyskiwanie z nich wody, najlepiej w postaci wrzątku. To niby oczywiste, ale obecnie mało kto się nad tym zastanawia. 

Żyjemy w świecie, w którym bez problemu możemy kupić dowolne palniki do gotowania – różnych marek, na różne paliwa i dostosowane do różnych potrzeb. Doskwiera nam więc raczej nadmiar opcji niż ich brak. Gotując w terenie poza wyborem paliwa, konstrukcją i mocą palnika powinniśmy zwracać również uwagę na ekonomię spalania, gotowania, jedzenia i ekonomię wrzątku… Czy słyszeliście o czymś takim? Jeśli nie, to zachęcamy do przeczytania w najnowszych GÓRACH (260) bloku artykułów poradnikowych na temat kuchenek i palników. 

 

Zintegrowany zestaw do gotowania czy superlekki palnik? Gotowanie na gazie, a może na paliwie płynnym? Co okaże się efektywniejsze podczas wyprawy w góry wysokie, a co bardziej praktyczne na biwaku w skałkach? Z kolei na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź w naszym zestawieniu produktów.

 

 

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
2021-06-04
SPRZĘT
 

Test plecaka Thule Versant 60 L

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-05-25
SPRZĘT
 

Kånken Art 2021 – sztuka z misją

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com