facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najnowszym numerze GÓR (259): Okno na K2

„Sądzę, że zdobycie K2 zimą to w tej chwili jeden z największych problemów himalaizmu światowego. No ktoś w końcu powinien wejść zimą na tę górę”  – to słowa kierownika, Andrzeja Zawady, po wyprawie na K2 zimą 1987/88. Wciąż aktualne.

Fot. Paweł Michalski

 

Jest rok 2017. Do wyjazdu szykuje się 13-osobowy zespół: Krzysztof Wielicki – kierownik wyprawy, Janusz Gołąb – kierownik sportowy, Piotr Snopczyński – kierownik bazy, Adam Bielecki, Rafał Fronia, Dariusz Załuski, Marek Chmielarski, Marcin Kaczkan, Piotr Tomala, Maciej Bedrejczuk, Jarosław Botor, Artur Małek i Denis Urubko.

Himalaiści wylatują z Polski do Islamabadu 29 grudnia, stamtąd do Skardu, potem czeka ich droga do Askole i dalej karawaną przez lodowiec Baltoro do bazy, na wysokość 5150 metrów.

 

„Plany i taktyka działania mogą się zmieniać w zależności od warunków pogodowych. Zimą wieją tu silne wiatry, które uniemożliwiają akcję. Będziemy próbować, mamy czas do końca kalendarzowej zimy, czyli do 20 marca” – podkreśla Krzysztof Wielicki.

 

Więcej o planach naszej narodowej, zimowej  wyprawy na K2 dowiecie się z najnowszego numeru GÓR (259).

 

Obóz C2; Fot. Paweł Michalski

 

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-13
Tylko w GÓRACH
 

Test kurtki Salewa Powertex Puez Light

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-08
Tylko w GÓRACH
 

„Szlakiem GOPR”: trailer odcinka „Radziejowa”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-10-01
Tylko w GÓRACH
 

Test kurtki Arcteryx Proton LT

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
Tylko w GÓRACH
 

Test bluzy Salewa Light Micro Polarlight Fullzip Hoody

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com