facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-05
 

W najbliższym wydaniu GÓR (NUMER SPECJALNY 250) Temat numeru: Morskie Oko

 

Uwielbiane i lekceważone. Majestatyczne, a zarazem jarmarczne. Nie da się ukryć, że ten fragment Tatr Wysokich silnie polaryzuje uczucia. Jest miejscem mającym ogromny wpływ na historię polskiego taternictwa, ale stanowi też przerażające „przedłużenie” Krupówek, gdzie ponad 700 000 osób (w skali roku) skutecznie zabija intymny charakter kontaktu z górami.   

 

Cokolwiek można zarzucić Morskiemu Oku, jedno jest pewne: wracamy tam jak zaczarowani. Mnich doczekał się miana najbardziej oblężonej „skałki” na południe od Jury. Rysy… No cóż, tu akurat niewiele się zmienia, bo bez względu na pogodę, na szczycie trudno spędzić chwilę w samotności. Kazalnica nieodmiennie pobudza wyobraźnię nimbem „najpoważniejszej” polskiej ściany, natomiast zimą okolicę przejmują we władanie freeriderzy i skiturowcy – oczywiście jeżdżąc po szlakach, zgodnie z prawem. 

 

 

 

W najbliższym numerze GÓR znajdziecie artykuły, które pozwolą na nowo odkryć ten „zadeptany” rejon Tatr: jego nieznane szerzej aspekty historyczne oraz całkiem współczesne oblicze.

 

Przypominamy !!! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych czytelników GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.

Maciek Szopa
 
2019-05-21
Tylko w GÓRACH
 

Trekking w Dolomitach - projekt "Alta Via"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-05-16
Tylko w GÓRACH
 

Z pokładu śmigłowca TOPR...

Komentarze
0
 
Maciej Piera
 
2019-05-09
Tylko w GÓRACH
 

Jak wyglądały wyprawy na Nanga Parbat w latach 80-tych?

Komentarze
0
 
 
Wojtek Kurtyka
 
2019-04-18
Tylko w GÓRACH
 

Wojtek Kurtyka o swojej fascynacji legendarnym wspinaczem skałkowym

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-04-16
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (266): "A może na... Grossglockner?"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com