facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-07-03
 

W najbliższy weekend rusza finał akcji "Czyste Tatry"

Stowarzyszenie Czysta Polska serdecznie zaprasza na finał akcji Czyste Tatry! 6 lipca wolontariusze wyruszą sprzątać tatrzańskie szlaki. Zbiórka w sobotę rano na Dolnej Równi Krupowej. Ile osób będzie? Prawdopodobnie ponad 1000!
W Tatry wyruszą turyści, którzy od kilku miesięcy zgłaszają swój udział w akcji na www.czystetatry.pl. Do akcji włączą się harcerze, wychowankowie domów dziecka oraz Stowarzyszenia Siemacha, żołnierze, przewodnicy tatrzańscy, jednym słowem – wszyscy, którym na sercu leży czyste otoczenie i dbałość o środowisko. Pomagać będą wolontariusze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tutaj
znajdziecie aktualny „rozkład sił”, czyli informację, na jakie szlaki i w jakich ilościach wybierają się wolontariusze >>

6 lipca od rana na Dolnej Równi Krupowej wolontariusze będą wyposażani w „startpacki”, czyli mapy i prowiant. Stąd wyruszać będą na szlaki. O 8.30 na Dolnej Równi Krupowej zbierze się grupa „VIP”, której celem będzie Kasprowy Wierch. Wyruszy wraz z wychowankami Siemachy zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie. Na szlak ruszą Marek Sowa – marszałek woj. małopolskiego, przedstawiciele Departamentu Informacji o Środowisku Ministerstwa Środowiska, Rafał Sonik – przedsiębiorca, filantrop, czołowy zawodnik rajdu Dakar, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska, które jest organizatorem wydarzenia, Anna Popek – dziennikarka i prezenterka, która od początku wspiera akcję, goście honorowi. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do towarzyszenia wychowankom Siemachy i grupie VIP w drodze na Kasprowy Wierch! Grupa wyruszy ok. godziny 9.00 z Kuźnic.

O godzinie 14.00 wolontariusze przekażą sobie pozdrowienia z tatrzańskich szczytów. O 19.00 na scenie pod namiotem na Dolnej Równi Krupowej odbędzie się podsumowanie akcji.


Gośćmi finału akcji Czyste Tatry będą także dziennikarka, uczestniczka wypraw w Himalaje, podróżniczka Monika Rogozińska, himalaista Piotr Pustelnik oraz Paweł Skawiński – dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. 5 lipca w namiocie multimedialnym na Dolnej Równi Krupowej spotkają się z publicznością podczas „bloku górskiego”.

Centrum akcji będzie Dolna Rówień Krupowa. Tu powstanie Base Camp, w którym mieszkać będą wolontariusze oraz odbywać się będzie wiele imprez towarzyszących – koncerty, kiermasz outdoorowy, warsztaty ratownictwa medycznego, ścianka wspinaczkowa. W programie akcja honorowego oddawania krwi.

Pełen harmonogram akcji znajduje się tutaj >>
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com