facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-09
 

W górach ujemne temperatury i pada śnieg (08.06)

W Tatrach pada śnieg. Na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do minus dwóch stopni.


W Tatrach pada śnieg. Na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do minus dwóch stopni. W górach jest gęsta mgła ograniczająca widoczność do 30 metrów i wieje umiarkowany wiatr z północy.

Prognozy nie przewidują zmiany pogody w najbliższym czasie. "Wciąż ma być zimno i może padać. Miejmy nadzieję, że natura szybko przypomni sobie, że przecież wkrótce mają nadejść najdłuższe dni w roku" - dodał dyżurny obserwator z Kasprowego Wierchu.

W środę przed południem w Zakopanem było plus 7 stopni, chwilami padał deszcz, mgła całkowicie zasłaniała widok na Tatry, jej ławice snuły się nawet po wierzchołku Gubałówki.

Śnieg z deszczem spadł również w wyższych partiach Beskidów. Synoptycy z bielskiej stacji meteorologicznej nie przypominają sobie opadów śniegu w czerwcu.

Ratownicy GOPR poinformowali, że śnieg z deszczem padał w górach powyżej 1000 m n.p.m. W środę rano w Beskidach było bardzo chłodno. Na Babiej Górze i Pilsku były zaledwie 2 stopnie C, a w dolinach Szczyrk i Brenna - 7 stopni C. Widoczność w górach jest mocno ograniczona, miejscami nawet do 100 metrów.

Meteorolodzy z Katowic poinformowali, że w Beskidach powinno się nieco ocieplić pod koniec tygodnia. Nie wykluczyli jednak, że nocą możliwe będą jeszcze niewielkie opady śniegu.

2005-06-9

(kb)
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com