facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-11
 

W górach jest wszystko co kocham (19 - 21 listopada, Wrocław)

W dniach 19 - 21 listopada odbędzie się VI Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2010.
Piątkowy koncert poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski, który od lat jest związany z projektem "W górach jest wszystko, co kocham". W ramach tego projektu jako jedyny konferansjer prowadził koncerty w każdym mieście w Polsce. Do piątkowego koncertu zaproszone zostały zespoły, które mają już uznaną markę wśród wykonawców z kręgu górskiej "Krainy Łagodności".

W sobotę o 15.00 odbędzie się koncert dedykowany młodym wykonawcom, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie, a także wykonawcom, którzy pragną się zaprezentować przed szerszą festiwalową publicznością. Szeroka formuła (regulamin konkursu) sprawia, że prawie każdy może wziąć w nim udział. Nad poziomem przyjętych zgłoszeń czuwa komisja kwalifikacyjna, występy zaś ocenia jury, w skład którego wchodzą m.in.: muzycy, poeci oraz dyrektorzy programowi innych podobnych imprez.
 
O godz. 20:00 – koncert główny cz. I "Dom, który moją puentą!"

Na koncert zapraszają Michał Łangowski i Wojciech Szymański.

Istnieją piosenki, które skądś znacie, które gdzieś być może słyszeliście. Są zespoły, których nie mieliście okazji zobaczyć na żywo nigdy w życiu. Michał Łangowski (Cisza Jak Ta) i Wojciech Szymański (Dom o Zielonych Progach), koneserzy dobrych piosenek ze szlaków, zaprosili do tej części wieczoru wykonawców, którzy są im szczególnie bliscy muzycznie, a których wrocławska publiczność nie miała dotychczas okazji usłyszeć.

O godz. 22:00 – koncert główny cz. II "Góry i ludzie z nieba schodzą"

Zgodnie z tradycją podczas sobotniego koncertu zagra wykonawca, który w poprzednim roku zdobył najwyższą nagrodę. Grupa Chwila Nieuwagi, bo o niej tu mowa – nie spoczęła na laurach. Także w kolejnych festiwalach i przeglądach, w których wzięła udział, zdobyła najwyższe wyróżnienia – m.in. na YAPIE 2010, Muzycznej Zohylinie 2010 itd. Na koncercie wystąpi z muzykami, z którymi rozpoczęła nagrywanie pierwszej autorskiej płyty.

YesKiezSirumem – krakowska formacja muzyczna zagra we Wrocławiu po raz kolejny. Pod patronatem projektu ukazała się w tym roku ich druga autorska płyta zatytułowana "MUZYKO!". Piosenki z tej właśnie płyty będą grane na koncercie, choć zapewne nie zabraknie także innych utworów.

Dom o Zielonych Progach – związany jest od początku z projektem "W górach..." i Wrocławskim Przeglądem. Dom w przyszłym roku będzie obchodził 10-lecie istnienia – na tę okazję przygotowuje nowy materiał. Niektóre z utworów z przygotowywanego materiału będzie można usłyszeć we Wrocławiu. Grupa zaprezentuje również stare piosenki i ich nowe aranżacje.

Ze Starej Szuflady – na dobranoc ukołyszą Was do snu odkurzonymi ze starej szuflady piosenkami Michał Łangowski i Wojciech Szymański.

Niedzielny koncert będzie spotkaniem nowej i starej tradycji piosenek z Krainy Łagodności. Z jednej strony wystąpią laureaci konkursu – wyróżnieni przez jury i wrocławską publiczność, z drugiej zaś zespoły legendy – Lubelska Federacja Bardów (we Wrocławiu wystąpi po bardzo długiej przerwie) i Wolna Grupa Bukowina, która jest w "przededniu" swoich 40. już urodzin. Obu tych zespołów zapewne nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać, są legendami samymi w sobie. Tuż obok nich zagrają młodsze stażem zespoły: Fart – związany z Ogólnopolską Giełdą Piosenki w Szklarskiej Porębie oraz duet Apolinary Polek i Mateusz Tranda – swoista magia gitar i słowa śpiewanego.

W
ięcej informacji na stronie Festiwalu: http://przeglad.wgorach.art.pl/2010/
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com