facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-11-10
 

W górach i na morzu - Michał Kochańczyk

10 listopada 2015 roku w ramach pokazów „Podróże małe i duże” w Niepołomicach zapraszamy na spotkanie z Michałem Kochańczykiem - wybitnym podróżnikiem, alpinistą, polarnikiem i żeglarzem.

Michał Kochańczyk podczas prezentacji o charakterze retrospektywnym pt. „Śladami marzeń” przedstawi swoje wyprawy i pasje. Będzie mówił o tym, co stanowiło inspirację do wielu wyzwań oraz jakie wydarzenia, spotkania i przeczytane książki przyczyniły się do różnych ciekawych przedsięwzięć. Wspomnienia te, wzbogacające relacje z różnych ekspedycji, będą ilustrowane ikonografią, która odda klimat marzeń chłopca pragnącego poznać świat. Podczas prezentacji poznamy towarzyszy wypraw i podróży Michała Kochańczyka, dzięki którym udało mu się zrealizować wiele ambitnych zamierzeń.

Michał Kochańczyk, urodzony w 1950 roku w Gdańsku, z wykształcenia jest ekonomistą i afrykanistą. Wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Był kierownikiem i uczestnikiem ponad dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie - szczyt Fitz Roy w Patagonii. Przez osiemnaście lat był prezesem Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku.

Michał Kochańczyk jest również doświadczonym podróżnikiem. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, kopał złoto w Amazonii oraz pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach.

Swoje wyprawy opisywał w wielu czasopismach, pokazywał na filmach, w lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych. Członek honorowy Polskiego Związku Alpinizmu, Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”, Międzynarodowego Klubu Morza „Zejman” i Polskiej Akademii Dzieci. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i odznaczeń.

Spotkanie odbędzie się 10 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!

Więcej informacji: www.mcdis.pl

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-27
WYDARZENIA
 

Rusza Puchar Polski w Narciarstwie Wysokogórskim

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
WYDARZENIA
 

GÓRNOLOTNI 2023 – spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-06
WYDARZENIA
 

Przedświąteczne święto gór w Zakopanem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-21
WYDARZENIA
 

Opolski Festiwal Gór po raz jedenasty

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-20
WYDARZENIA
 

Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com