facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-03-01
 

VOLT ON! Nowa boulderownia w Warszawie otwiera swoje podwoje i zaprasza na zawody!

Oj coraz lepiej ostatnimi czasy ma się u nas bouldering - nowe ściany wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi kolejne imprezy, które goszczą coraz większe rzesze wszystkich spragnionych zmagań zawodniczych. Rzecz ma miejsce zarówno na poziomie amatorskim jak i profesjonalnym, bo obydwie te grupy konsekwentnie rosną. Ów fakt naszą redakcję nad wyraz cieszy, dlatego z radością powitaliśmy informację o rychłym otwarciu kolejnej balderowni - i to w samej stolicy! Na warszawskim Mokotowie trójka wspinaczy-przyjaciół postanowiła połączyć pasję z biznesem - tak powstał Volt! Już za tydzień przekonamy się jakie "napięcie" jest w stanie wygenerować, podczas premierowych zawodów "VOLT_ON_1", które będą swoistym "bojowym chrztem" - zarówno dla samej ściany jak i dla organizatorów. Zobaczmy więc co szykują i z czym przyjdzie się zmierzyć. ;-)

 Tak prezentuje się oficjalne logo imprezy - minimalistycznie i nieco "darksidowo".

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto poznać sprawców całego "zamieszania" - właścicielami Volta i zarazem głównymi organizatorami zawodów jest trójka warszawskich wspinaczy: Szymon Łodziński, Piotrek Stępniak i Michał Kulpiński. Możemy więc śmiało przypuszczać, a wręcz mieć pewność, że tworzona przez nich ściana będzie miała wszystko to, czego szanujący się boulderowiec potrzebuje do szczęścia - od wyboru samych paneli, po sety struktur i chwytów, a na specjalistycznych trenażerach jak campus czy chwytotablica skończywszy. Jeśli jesteście ciekawi jak powstaje Volt, na dole znajdziecie małą galerią ze zdjęciami z budowy, którą dostaliśmy od chłopaków. ;-)

No to teraz konkrety a propos zawodów:


W skrócie:

Siedem grup po 40 zawodników, 30 boulderów eliminacyjnych o zróżnicowanej trudności i finał według przepisów IFSC,  pozytywny klimat i dobra zabawa.

Kto kręci?

Właściciele Volta, wspinacze i routesetterzy – Szymon Łodziński, Piotrek Stępniak i Michał Kulpiński. Warto wspomnieć, że do boulderków swoje trzy grosze dorzuci debiutujący w tym temacie Maciek Bukowski, świetny wspinacz i - jak czytamy w info prasowym - jeszcze nikt nie wie jaki routesetter. ;-)


Nagrody finansowe:


1. miejsce – 1000 zł
2. miejsce – 500 zł
3. miejsce – 250 zł

 

"Oczywiście nie obejdzie się bez losowania nagród wśród wszystkich zawodników, którzy oddadzą karty startowe. Sponsorami nagród rzeczowych będą między innymi marka FIVE TEN oraz nowa marka ubrań wspinaczowych HASH ONE. W trakcie finałów zagra dobre techno od Kieniewika. Potem świętujemy na miejscu". - taki plan imprezy przedstawia Szymon Łodziński. 

 

Brzmi to wszystko naprawdę dobrze. A gdy popatrzymy na listy startowe, to możemy być pewni, że emocji w finale nie zabraknie. U Pań gwarantują to takie nazwiska jak chociażby ubiegłoroczna zwyciężczyni Crux Open (ciekawe czy w tym roku zdoła obronić tytuł) Daria Brylova, zwyciężczyni tegorocznego Grande Grotto Jadzia Szkatuła, czy mocne zawodniczki z Warszawy - Julia Leonardi i Asia Oleksiuk, które mają za sobą już wiele występów w finałach podobnych zawodów o randze ogólnopolskiej.

 

U Panów na zdecydowanego faworyta wyrasta na pewno Kuba Jodłowski, ale na pewno Adam Mach, Mikołaj Nowotnik czy Stefan Madej również mają apetyty na najwyższe stopnie podium. A przecież zapisy potrwają jeszcze tydzień... kto wie, może to grono jeszcze powiększy się o kolejnych mocarzy? ;-) 

 

A skoro o zapisach mowa - poniżej znajdziecie link, rejestracja tradycyjnie już w znanym i sprawdzonym systemie Competit: 

https://competit.pl/w/3595/


Warto zdecydować się przy zapisach na opcję z koszulką: to tylko kilkanaście zł więcej, a zostaje fajna (i stylowa) pamiątka. ;-) Zobaczcie, jak się prezentują:


Wersja dla Pań...


A tutaj męski odpowiednik...


No cóż - nie pozostaje nam nic innego jak tylko zachęcić Was z tego miejsca po raz kolejny do wzięcia udziału i do zobaczenia na miejscu! My będziemy. ;-) Po zawodach oczywiście przeczytacie u nas obszerną relację. 

Wspomniane foty z konstrukcji ściany znajdziecie natomiast poniżej:

 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com