facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-14
 

VII Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki (21 - 24 października, Racibórz)

W tym roku Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI odbywać się będzie już po raz siódmy! Potrwa o jeden dzień dłużej niż dotychczas i rozszerzy swój zasięg o Kuźnię Raciborską!
Jak co roku, w ostatni weekend października (w tym roku w dniach 21-24.10.2010) Racibórz stanie się Mekką Polskich Podróżników.

W tym roku przyglądamy się podróżom, których głównymi bohaterami są ludzie młodzi, podróżnicy – amatorzy. Prezentując podróże mieszkańców Śląska – chcemy udowodnić, że chcieć naprawdę znaczy móc. A ludzie, którzy się odważyli i zorganizowali wyprawy swoich marzeń – są i żyją obok, nie są wycięci z kolorowych gazet. Nie opowiadają nam o nich dziennikarze w telewizji, tylko znajomi przy stoliku w lokalnej kawiarni czy pubie. Aby wyjechać nie dokonują wcale cudów: odkładają z kilku wypłat, łapią okazje, dorabiają jako barmani, zarabiają na swoje wyprawy w Anglii, Francji czy Holandii. Przyciskają pasa, albo zdobywają nowe zawody: wyjeżdżają w świat jako dziennikarze, piloci, fotograficy…

Wieczorami będziemy spotkać się  z ciekawymi zespołami, które odkryją przed nami nowe horyzonty muzyczne. W prasłowiańską podróż etniczno – liryczną  weźmie nas ROBERTO DELIRA & COMPANY – nowy projekt Roberta Jaworskiego z Żywiołaka. W szalone i taneczne klimaty bałkańsko – cygańsko – PRL’owe porwie nas PROPABANDA. W niedzielę odlecimy w klimaty elektroniczno – psychodeliczne z THE BAND OD ENDLESS NOISE. Wszystko zakończy muzyczna grupa biesiadno – jazzowa TYMON & THE TRANSISTORS. 

A w piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku zapraszamy na niego zarówno do Raciborza, jak i do Kuźni Raciborskiej, gdzie rozpoczynamy współpracę z tamtejszym MOKSiR’em.

Festiwal Podróżniczy Wiatraki ma swoją  stronę internetową: www.wiatraki.rosynant.pl, na której na bieżąco aktualizowany jest program, opisy planowanych slajdowisk i sylwetki gości, jacy zaszczycą imprezę w tym roku.

Organizatorem „Wiatraków” jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, które wspierają:  Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsor strategiczny: Hotel Polonia z Raciborza. 

Przypominamy, że w tym roku festiwal zmienia swoja lokalizację! Gościnne progi otworzył dla nas Młodzieżowy Dom Kultury, gdzie odbywać się będą slajdowiska w piątek i sobotę. Drugim filarem imprezy będzie Przystanek Kulturalny „Koniec Świata”, gdzie spotkamy się na koncertach, pokazie filmowym i slajdowiskach w czwartek i niedzielę.

Na wszystkie imprezy (poza blokiem szkolnym i koncertami) - WSTĘP WOLNY !

Pozdrawiam i do zobaczenia na "Wiatrakach"!!!

Dawid Wacławczyk

Źródło: ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com