facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-09
 

VII Krakowski Festiwal Górski (4 - 6 grudnia, Kraków)

KFG to największa tego typu impreza w Polsce i trzecia co do wielkości na świecie, która gromadzi czołówkę alpinistów polskich i światowych oraz miłośników gór.
W dniach 4-6 grudnia odbędzie się 7. Krakowski Festiwal Górski. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, film, pokazy multimedialne, dyskusje, zawody sportowe, muzyka etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić.

Na scenie festiwalowej wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielościanowych i sportowych. Tegorocznymi Gwiazdami zaproszonymi na festiwal są: żywa legenda klasycznej wspinaczki wielkościanowej Amerykanin Tommy Caldwell, jeden z najlepszych wspinaczy sportowych świata Bask Patxi Usobiaga oraz mieszkający od lat w Ameryce, czołowy wspinacz alpejski i lodowy Rafał Sławiński. Mocnym polskim akcentem będzie również spotkanie z naszą najlepszą himalistką Kingą Baranowską.

Piotr Morawski to postać, która nieodłącznie była związana z krakowskim festiwalem, niestety dramatyczne wydarzenia na Dhaulagiri spowodowały, że odszedł od nas jeden z najwybitniejszych himalaistów naszych czasów. O ostatniej wspinaczce Piotra oraz o swojej osobistej podróży do Nepalu opowie w piątkowy wieczór Olga Morawska.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli również śledzić zacięty wyścig polskich produkcji o Grand Prix KFG 2009. Po raz kolejny w konkursie polskiego filmu zobaczymy kilkanaście najlepszych obrazów o tematyce górskiej polskiego autorstwa.

Już tradycyjnie podczas festiwalu wręczona zostanie prestiżowa „Jedynka” za wybitne osiągnięcie na polu alpinizmu i wspinaczki sportowe.

Festiwal Krakowski to również wystawy czołowych polskich fotografików z dziedziny gór i alpinizmu, gorące dyskusje o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. W tym roku również nie zabraknie interaktywnych kursów lawinowych oraz paneli dotyczących najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po górach. Swoje warsztaty, prowadzone przez profesjonalistów, będą również mieli miłośnicy fotografii cyfrowej.

Nie zabraknie również emocji sportowych. W czasie tegorocznego Festiwalu rozegrane zostaną Finały Pucharu Polski w Boulderingu.

Bardzo ważnym elementem VII KFG będzie Kiermasz sprzętu i odzieży outdoorowej.

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Organizatorzy Festiwalu:
TKN Wagabunda, Wspinanie.pl , Góry, Ravenoutdoor

Partnerzy Festiwalu:
Społeczna Agencja PR, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Klub Wysokogórski Kraków

Patroni Honorowi Festiwalu:

Polski Związek Alpinizmu, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki

Patroni Medialni Festiwalu:

Radio ESKA, Interia.pl, PKP Przewozy Regionalne, NATIONAL GEOGRAPHIC Traveler, TVP Kraków, Miesięcznik MANKO, Magazyn Górski, Magazyn Podróżników Globtroter, NPM Magazyn Turystyki Górskiej, Góry

Patroni Wspierający Festiwalu:

MM Kraków, Miasto Kobiet, climb.pl, Filmtrack.pl, Dlastudenta.pl, Na Ratunek, espronet.com, wspinaczki.pl, KULTURAtka.pl, redPoint.pl, stopklatka.pl

Źródło: www.kfg.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com