facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-09-21
 

VENTRIX™ – kurtka z dynamicznym systemem wentylacji

The North Face® wprowadza na rynek innowację w dziedzinie produkcji odzieży outdoorowej – VENTRIX™. Nowatorskie rozwiązanie stosowane w produktach warstwy pośredniej polega na laserowym wycięciu w materiale zapewniającym termoizolację mikro-otworów wentylacyjnych, które otwierają się w czasie ruchu. Umożliwia to odprowadzenie nadmiaru ciepła powstającego w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Technologia, wyróżniona złotą nagrodą w czasie tegorocznych targów ISPO, pozwala jednocześnie na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w czasie spoczynku. Otwory wentylacyjne, rozmieszczone w strefach zwiększonej perspiracji, pozostają wtedy zamknięte, a ciepło wytwarzane przez organizm jest zatrzymywane.

 

Dynamiczny system wentylacji eliminuje konieczność zdejmowania lub zakładania kolejnych warstw w zależności od tego, czy akurat się ruszamy czy odpoczywamy. Produkty wykorzystujące nową technologię, wyposażone dodatkowo w tkaną warstwę wierzchnią odporną na wilgoć, wprowadzone zostały w kolekcji The North Face dla turystów pieszych i w alpinistycznej linii Summit Series.

Alex Honnold

 

Zgodnie z przyświecającą marce zasadą Athleted Tested, Expedition Proven, przy tworzeniu technologii Ventrix™ decydujące znaczenie miały potrzeby i opinie członków teamu The North Face®. Jednym z nich był alpinista David Göttler - „Używałem kurtki Ventrix z kolekcji Summit Series w czasie ekspedycji na południowej ścianie Shishapangmy. Jako warstwa wierzchnia doskonale sprawdzała się w czasie wspinaczki i trekkingu na mniejszych wysokościach, chroniąc mnie przed zimnym wiatrem. W czasie ataku szczytowego założyłem ją pod warstwę wierzchnią. Używając tych dwóch kurtek, nie zmarzłem ani nie przegrzałem się w żadnym momencie wspinaczki – spełniło się w ten sposób prawdziwe marzenie każdego alpinisty. Było to idealne rozwiązanie, które pozwoliło zminimalizować chłodzący wpływ wiatru, poruszać się szybko i efektywnie, skupiając się wyłącznie na głównym zadaniu”.

 

 

Kurtka Ventrix dostępna jest w sklepach monobrandowych The North Face i dobrych sklepach outdoorowych. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.thenorthface.com oraz profilach @TheNorthFace na Instagramie i Facebooku lub @TheNorthFaceEU na Twitterze.

 

Alex Honnold

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-02
SPRZĘT
 

Supercomp Trail – nowa propozycja New Balance

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com