facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-23
 

V Warszawski Przegląd Filmów Górskich

V Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dniach: 27-29.11 i 10-13.12.2009 r.
Tegoroczny przegląd będzie się składał, analogicznie jak w ub. roku, z dwóch części: Prologu i Części Głównej. Zaplanowanych zostało ok. 20 seansów. W osobnych blokach zostaną wyświetlone najlepsze filmy z festiwali w Zakopanem, Lądku Zdroju i w angielskim Kendal.

Zaprezentowane zostaną także nowe, głośne produkcje kina światowego dotyczące zdobywania północnej ściany Eigeru (Północna ściana - Nordwand), tragedii na Evereście w `96 roku (Nawałnica na Evereście - Storm over Everest), próbie bicia rekordu przez braci Huber na słynnej ścianie El Capitan (Na granicy możliwości - To the limit) czy historii narciarstwa ekstremalnego (Zjazd - Speed). Z polskich produkcji zostanie pokazany pełnometrażowy film o historii i działalności TOPR-u (Na każde wezwanie naczelnika).

Zaplanowano również wieczory poświęcone pamięci Jerzego Kukuczki i Piotra Morawskiego. Nie zabraknie też  naszych czołowych alpinistów. Udział potwierdzili już m.in. Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Anna Czerwińska, Marcin Miotk. Kinga Baranowska opowie o tegorocznych zmaganiach z Kangczendzongą.

Więcej na: www.przeglad.turnia.pl

Źródło: ceneria.pl
 
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-09-10
HYDEPARK
 

Burka w Nepalu nazywa się sari

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-31
HYDEPARK
 

Revelations

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-07-30
HYDEPARK
 

Magazyn TATRY (nr 65)

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com