facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-12
 

V Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu zakończone!!!

W niedzielę, 7 marca 2010 roku w malowniczo położonej Zawoi, w Paśmie Policy, odbyły się V Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu, które w tym roku stanowiły jedną z edycji Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim Berghaus Cup.
Zawodnicy z całej Polski zjawili się, aby walczyć o jak najlepszy czas i atrakcyjne nagrody o łącznej wartości przekraczającej 40 tys. zł. Chęci i determinacji nie zabrakło nikomu.

Ta cykliczna impreza sportowa organizowana przez sklep Polar Sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa jej zarówno zawodników jak i fanów. W niedzielę na starcie w Zawoi pojawiła się rekordowa jak do tej pory ilość uczestników – 139 osób oraz całe rzesze kibiców. W przepięknej zimowej scenerii o Puchar i tytuł najlepszego narciarza skitourowego walczyli ramię w ramię zawodowcy i amatorzy.

Tegoroczne zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów. Zgłoszenia do zawodów nadchodziły codziennie. Swoją obecność zapowiedziała czołówka polskiego narciarstwa wysokogórskiego, zawodowcy, amatorzy a nawet osoby, które do tej pory nie miały nart skitourowych na nogach.

Trasę, tak jak w zeszłym roku przygotował Tomek Kozina (GOPR). Dziesięciokilometrowy dystans przebiegał w większości leśnymi duktami i polanami. Z górnej stacji Mosornego Gronia uczestnicy wystartowali w kierunku Hali Śmietanowej, następnie Polany Trybałowej, skąd leśnymi przecinkami dotarli na szczyt Mosornego Gronia, z którego nastapił zjazd stokiem do Tunelu. W tym miejscu należało założyć foki i pokonując ostatnie strome podejście wzdłuż wyciągu krzesełkowego przekroczyć linię mety na Górnej Stacji Zawoja-Ski.

Wśród zimowej aury, padającego śniegu i przebłysków słońca naszybciej na metę dotarł Jacek Żebracki w czasie 1 h 06 min 25 sek. Najszybszą kobietą okazała się Magdalena Derezińska-Osiecka z czasem 1 h 18 min 07 sek.

W trakcie zmagania się zawodników z trudami trasy, przy górnej stacji wyciągu czekały na kibiców liczne atrakcje, m. in. Grupa Berghaus Gibbon - Slackline, ktora prócz wykonywania akrobacji rozdawała niebanalne nagrody wszystkim uczestnikom konkursów. Można było także spróbować swoich sił na topowych nartach firmy K2, G3 oraz Black Diamond. W góralskiej karczmie nieopodal mety wyświetlano zdjęcia z trasy oraz slajdy i prezentacje z zimowych zjazdów freeride`owych. Wszystko to odbywało się w klimacie iście regionalnym – dzięki kapeli Juzyna i towarzyszącej jej grupie śpiewaków.

Organizator Zawodów – sklep Polar Sport dziękuje wszystkim, którzy wsparli zawody w Zawoi.

Już dziś zapraszamy wszystkich skiturowców oraz miłośników adrenaliny na VI Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu w 2011 roku. Do zobaczenia na starcie.

Wyniki oraz galeria zdjęć

Piotr Krygowski
 Fot. Magda Chałka / Cocoon
 fot. Mateusz Myszkowski
 fot. Mateusz Myszkowski
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com