facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-04
 

V Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży (24 lutego - 6 marca)

Włóczykij to interdyscyplinarny festiwal odbywający się w sąsiedztwie terenów Międzyodrza, w miejscowości Gryfino (i okolicach) na Pomorzu Zachodnim.
Poświęcony jest ludziom, którzy podróżują, a w szczególności tym, którzy odnajdują swoją "życiową ścieżkę" z dala od utartych szlaków. Na festiwalu przecinają się szlaki twórców filmowych, etnografów, reportażystów, regionalistów, miłośników sportów ekstremalnych, pasjonatów wypraw rowerowych, alpinistów, autostopowiczów itd.
 
Najbliższa edycja festiwalu Włóczykij trwać będzie aż 11 dni i odbędzie się w dniach 24 lutego - 6 marca 2011r. W trakcie Włóczykija Gryfino odwiedzi ponad 100 "podróżników" z całej Polski, a także z zagranicy. Festiwal po raz pierwszy zorganizowany zostanie po stronie niemieckiej. Głównymi punktami programu będą tradycyjnie spotkania z "podróżnikami" połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata.

W programie nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących, pośród których znajdziemy: degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów (wystąpią m.in. Łąki Łan, Blade Loki, Kristen, Bez Jahzgh), warsztaty, wystawy, wycieczki po regionie, targi sprzętu outdoorowego i wydawnictw podróżniczych, Bal Włóczykija oraz rajdy na orientację - zimowy ekstremalny pieszy rajd "Włóczykij Trip Extreme 2011" zaliczany do Pucharu Polski MnO oraz Rajd Miejski "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni".
 
Festiwal odbędzie się w kilku miejscach. Oprócz dwóch obiektów Gryfińskiego Domu Kultury widzowie spotkają się m.in. na zamku w niemieckim Penkum, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu w Stargardzie (koło Szczecina) oraz GOKiP w Baniach.
 V Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com