facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-06
 

V Festiwal "Na Rozdrożach" - relacja

V Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze zostały zakończone. Przez dwa dni udało się odwiedzić pięć kontynentów.
Z roku na rok nasza impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności, mediów i sponsorów. Festiwal widoczny był na ulicach wielu miast poprzez plakat reklamujący imprezę. 

V Festiwal „Na Rozdrożach” otworzył Wicedyrektor Instytutu Geografii dr Artur Zieliński, opiekun SKNT „Bez Nazwy". Imprezę prowadzili dwaj studenci geografii i członkowie Koła: Grzegorz Wałek i Adam Wilk.

Po krótkiej prezentacji SKNT „Bez Nazwy” przyszedł czas na prelekcje naszych gości. Agnieszka Kiela-Pałys opowiedziała nam o dachu świata, czyli Mount Evereście, oraz przygotowaniach do wyprawy i projekcie Korona Ziemi. 

Następnie dowiedzieliśmy się, iż świat można poznawać na różne sposoby i różnymi środkami transportu. Bohaterowie Traktoriady podzielili się z nami wrażeniami z podróży polskim Ursusem. 
 
Kolejno wybraliśmy się z Tomaszem Kalickim do południowego Peru, by poznać krainę kanionów i wulkanów. Z Ameryki Południowej udaliśmy się do Europy i razem z Bartłomiejem Machowskim wędrowaliśmy po paśmie Czarnohory. 

Kolejnym pokazem była podróż na Teneryfę. W przerwie między pokazami odbył się Konkurs Podróżniczy Oxford School of Languages w Kielcach, w którym do wygrania były dwa roczne kursy językowe. W czasie trwania festiwalu można było zdobyć wiele darmowych materiałów reklamujących różne regiony turystyczne Polski. Po pokazach odbył się konkurs geograficzny, w którym można było wygrać książki ufundowane przez Wydawnictwo Pascal. Po dniu pełnym wrażeń prelegenci i organizatorzy mogli podyskutować w kuluarach o podróżach.

Drugi dzień prelekcji rozpoczął Marcin Zarzycki, który zabrał nas do Tadżykistanu. Zaprezentował on tradycyjne slajdy, które z pewnością mają swoją duszę. Następnie odbyliśmy podróż dookoła Stanów Zjednoczonych i do Norwegii. Beata Jakuszewska zabrała nas na Saharę. Z czarnego lądu udaliśmy się do egzotycznej Brazylii. Dwudniowe podróże „bez paszportu” dobiegły końca.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Do zobaczenia na VI Ogólnopolskich Akademickich Spotkaniach Podróżniczych „Na Rozdrożach” !!!

Jacek Wojewodzic
 Agnieszka Kiela-Pałys i Maciej Pałys zeszłoroczni zdobywcy Mount Everestu (fot. B. Machowski)
 Marcin Obałek jeden z bohaterów Traktoriady, fot. B. Machowski
 Pamiątkowa fotografia organizatorów i zaproszonych gości (fot. B. Machowski)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com