facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

V de Mortensen 8c dla Rafała Porębskiego

Rafał Porębski to stały rezydent hiszpańskiej Siurany. Nie dziwi zatem fakt że właśnie tutaj zalicza swoje najlepsze prowadzenia. NIe tak dawno udało mu się pokonać ekstrem sektora L'olla czyli linię V de Mortensen 8c.

Rafał Porębski na V de Mortensen 8c RP, sektor L'olla, Siurana (fot. Wojtek Jędrzejczyk)

 

Oddajmy głos naszemu bohaterowi:

 

„Jedna z ciekawszych nowości w lewej części sektoru L'olla. Otwarta przez Oscara Gimeneza i Daniego Andrade. Droga startuje na lewo od dobrze znanej polskim wspinaczom Directy Cornualles, przechodzi wprost przez okap, który jest kluczowy i następnie odbija w prawo i dalej ewidentnym zakosem do wspólnego łańcucha z Directa Cornualles. Logiczna i w dużo lepszej jakości skały od Directy. Kluczowy daszek to sekwencja kilku bardzo siłowych, długich ruchów po w miarę dobrych chwytach zakończona dynamicznym ruchem do niestety klejonego, a co często idzie w parze - wiecznie wilgotnego, chwytu. Rest i kolejny odcinek do łańcucha to przepiękne i rzetelne 8a, z którego końcówki spadłem parę razy mocno sprany.”

 

Ciekawa jest również historia powstania zdjęcia z przejścia:

 

„Podczas przypadkowej rozmowy z Wojtkiem Jędrzejczykiem wspomniałem szczęśliwy, że walka z drogą dobiega końca. Wojti niewiele się zastanawiając kupił bilet na samolot i już następnego dnia, ku mojemu zaskoczeniu, wisiał z aparatem w ręce tuż obok mnie, a kolejnego siedział przy kompie w domu, w Manchasterze i przeglądał co wyszło z tak szybkiej sesji zdjęciowej. Motywacja do działania godna podziwu. Dzięki Wojti;-)”

 

 

źródło: wywiad środowiskowy

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
MonaLisa
Gratulacje! Super zdjęcie!

Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com