facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-19
 

Uprząż wspinaczkowa Easy 3 / Simond

 

Jakie są cechy dobrej uprzęży wspinaczkowej? Trudno powiedzieć, ponieważ dla każdego są one inne: jedni cenią możliwości regulacji wszystkich pasów i potrzebują maksymalnej ilości miejsca do przypięcia sprzętu, inni wybierają minimalizm, bo ważniejsza od wygody jest jak najmniejsza waga.

Jeśli pokonujemy w skałkach trudne drogi, liczy się każdy gram, więc wyściółki pasów nie muszą być zbyt szerokie, tym bardziej że i tak nie spędzamy wielu godzin na mało efektywnym patentowaniu. Co innego stwierdzą osoby początkujące lub średnio zaawansowane. W ich przypadku wygoda jest

mile widziana, a musimy pamiętać, że czas spędzony na „wiszeniu” w uprzęży to nie tylko żmudne patentowanie drogi, ale też niekończące się asekurowanie upartego partnera :).

 

 

Uprząż Easy marki Simond wydaje się być idealną opcją dla osób wspinających się na ściankach oraz w skałkach na rekreacyjnym poziomie, którym wystarczą dwie szpejarki, a „odporny” na pomyłki system wiązania liny bezpośrednio do łącznika tylko ułatwi życie. Z kolei możliwość regulowania pasów udowych oraz niezwykle szerokie wyściółki sprawiają,że uprząż Easy jest wygodna jak fotel babci, więc pracowite dni nie będą kojarzyć się ze średniowieczną torturą.

Mnie ucieszyło, że w tej uprzęży asekurowanie partnera jest niemal relaksującą czynnością, a jego prośba o kolejny blok nie wywołuje zniecierpliwienia. Równie miło wisi się na stanowiskach, natomiast „szybkie” klamry przy wszystkich trzech pasach umożliwiają łatwe dopasowanie nawet po założeniu dodatkowych warstw odzieży. Od strony ciała szerokie pasy wyłożone są siateczką 3D, co pomaga odprowadzać pot, jednak w ciepłe dni brakuje lepszej wentylacji, którą zapewniłaby solidnie perforowana pianka wyściółki. Przyznam, że w skałach było to bardziej odczuwalne niż w górach, gdzie z kolei brakowało tylnych szpejarek. W sumie jednak poziom komfortu i bardzo wygodna regulacja sprawiają, że uprząż Easy jest rzeczywiście „spoko”, podobnie jak jej cena, która tylko potwierdza trafność tego dość swobodnego tłumaczenia.

Zapięcie: „szybka klamra” • Pełna regulacja • 2 szpejarki • Waga: 470 g • Cena: 149,99 zł

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-10-21
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja rękawic od Black Diamond

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-30
SPRZĘT
 

Odblaskowa kolekcja Reflective marki Dynafit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-15
SPRZĘT
 

Plecakowe ABC według marki Gregory

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com