facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-07-14
 

Upalne rajdowanie - On-Sight Adventure Race zakończony!

O 12.00 w nocy z soboty na niedzielę zakończyło się ściganie na trasach Rajdu Przygodowego On-Sight Adventure Race.
Zwycięzcą trasy SPEED został zespół Navigator (Sławek Łabuziński i Paweł Moszkowicz), a trasy AMATOR zespół PrzemkoTeam (Przemysław Domagała i Łukasz Ziemba). Niestety trasa MASTERS nie doszła do skutku z powodu wycofania się jednego z zespołów. Natomiast na innych trasach zawodnicy przez prawie 24 godziny bez przerwy biegli, jechali rowerem, pływali kajakiem, wpław oraz wykonywali różnego rodzaju zadania specjalne.

Poniżej relacja z Rajdu Przygodowego On-Sight Adventure Race.

O północy z piątku na sobotę rozpoczęły się zmagania na trasie SPEED On-Sight Adventure Race. Pierwszym etapem był mający zaledwie 3 km bieg na orientacje po Gorzowie Wlkp. Najlepsze zespoły pokonały go w zaledwie 26 min. Następnie na zawodników czekał 26-kilometrowy etap rowerowy, a po nim 14 km nocnej jazdy na rolkach. Nad ranem większość zespołów rozpoczęła dość długi etap pieszy (34 km). Jego przebieg pozwalał bardzo dobrze poznać okoliczne lasy, w których nie brakowało rozrośniętych krzewów, gęsto rosnących jeżyn oraz dorodnych pokrzyw. Kolejne kilometry zawodnicy pokonywali płynąc kajakiem, a niekiedy również go niosąc. Etap kajakowy rozmieszczony był na czterech jeziorach, do których nie zawsze można było dostać się w kajaku i obowiązkowe były „przenoski”. Następujący po nim odcinek rowerowy miał długość zaledwie 9 km, ale był trudny nawigacyjnie. Dobrym ochłodzeniem przy ponad 30-sto stopniowym upale stał się etap pływacki. Jego urozmaiceniem były zanurzone w wodzie punkty, do których należało zanurkować. Po zakończeniu pływania pozostawało jedynie 20 km finiszu rowerem po asfalcie.

Podczas, gdy SPEED-y zmierzały na etap pływacki, zawodnicy trasy AMATOR rozpoczęli zmagania biegiem na orientację. Od samego początku na prowadzenie wysunął się zespół PrzemkoTeam. Po drugim etapie (19 km roweru) zaledwie 20 minut po chłopakach z PrzemkoTeam pojawił się kobiecy zespół Niezła Korba. Kolejne etapy (12 km trekkingu oraz 20 km roweru) nie zmieniły nic w tej ścisłej czołówce. Dużą atrakcją, nie tylko dla zawodników, było zadanie specjalne w Galerii Askana. Na wysokości 10 m zawieszone były drabinki linowe, po których należało się wspiąć. Ta ekstremalna zabawa dostępna była również dla klientów Galerii i wzbudzała duże zainteresowanie, gdyż można było spróbować swoich sił pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry.


Ostatecznie w rajdzie wzięły udział 32 zespoły z trasy SPEED oraz 14 zespołów na trasie AMATOR. Rajd w kompletnym składzie ukończyło w sumie 41 zespołów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podarunkami od sponsorów rajdu: marki Rollerblade, firmy Mount & Wave oraz sklepu On The Road. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy oraz mieli okazję spróbować nowego napoju izotonicznego dla osób aktywnych firmy Aldo.

Więcej informacji z zakończonej imprezy, galeria zdjęć i pełna klasyfikacja zespołów na stronie www.race.onsight.pl.


 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com