facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-14
 

Upał, komary i zwycięstwo woli, czyli BMW. 2.1

Po miesięcznej porze deszczowej przyszła pora na suchą i drugą edycję BMW. Wyczekiwania impreza wreszcie doszła do skutku w sobotę 12 czerwca.
Od raz było wiadomo, że nie będzie łatwo, w jej odbyciu próbowała przeszkodzić pogoda podkręcając klimatyzację na maxa, temperatura dochodziła do 34 stopni, a wyjście na słońce było aktem odwagi.
Do przeciwników BMW 2.1 dołączyły stada komarów, które zaprosiły się na degustację krwi wspinaczy oraz drogowcy, którzy odcięli możliwość najprostszego dojazdu do Brzoskwinki.


Wspin na Cygańskiej Turni. Fot. Piotr Drożdż

Mimo to około dziesiątej wszyscy ruszyli w skały działać tym razem nie w zespołach, jak to było podczas Memoriału im. Andrzeja Skwirczyńskiego, ale na własne konto.
Organizatorzy stanęli na wysokości zdania i przygotowali 124 drogi po obu stronach doliny. Część z nich była nowościami i supernowościami, na których pętelki rezerwacyjne zostały zdjęte dzień wcześniej, a wyceny dopiero miały być potwierdzone w czasie wspinu.


Towarzyska strona Meetingu jest nie do przecenienia. Fot. Piotr Drożdż

Ciekawostką było to, że bardzo mocno były reprezentowane media wspinaczkowe, zarówno te wirtualne, jak i papierowe, których przedstawiciele wspinali się lub pracowali przy BMW 2.1.


Pierwsze nagrody dla dziewczyn. Fot. Andrzej Mirek

Po godzinie 17 zakończono przyjmowanie zestawu dróg i jury w składzie Tomasz Ręgwelski, Bogdan Rokosz, Jacek Trzemżalski udało się na naradę. Po dłuższej chwil wrócili i rozpoczęli przyznawanie nagród, których było sporo. W II Memoriale Piotra Dawidowicza przyznano trzy równorzędne 1 miejsca, które zajęli: Anna Kwiecińska, Beata Żbikowska i Jacek Matuszek. Drugie miejsce zajął Jakub Kwieciński, a trzecie Adam Karpierz. Wszyscy wrócili do domu z nagrodą, jaką była możliwość powspinania się w Dolinie Brzoskwini. Chwała organizatorom!

Andrzej Mirek
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com