facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Umorzenie sprawy „Gówniarza”

Wczoraj informowaliśmy o zniszczeniach na Fiali i 502 oraz smarowaniu ringów i klam ekskrementami. Dziś ciąg dalszy sprawy i – niestety – nienajlepsze wiadomości, opublikowane na stronie Naszych Skał, które prezentujemy poniżej.

Niestety po przesłuchaniach świadków na podstawie art 17 par. 1 pkt 2 k.p.k. Komisariat Policji w Krzeszowicach postanowił umorzyć dochodzenie w sprawie przestępstwa z art 160 par. 1 kk (niszczenie stałych punktów asekuracyjnych i stanowisk) oraz przestępstwa z art 288 par. 1 kk ( zanieczyszczanie elementów karoserii samochodów).


Stało się tak dlatego, że żaden ze świadków – łącznie z tymi, wobec których były kierowane groźby karalne – nie zdecydował się na oskarżenie prywatne, a instytucja nie może składać oskarżenia w imieniu osoby fizycznej (z paragrafu dotyczącego gróźb karalnych).

Czyn przekwalifikowano na wykroczenie i przekazano do dalszych działań operacyjnych przez dzielnicowego Jerzmanowic.


Sprawa należy do tych „trudnych” dla Policji. Sprawca całego zamieszania twardo stoi na swoim stanowisku („ringi w skale to zła sprawa i należy wspinać się wbijając i wybijając za każdym razem haki, bo tak „zawsze się wspinano”) i nie przyjmuje żadnych tłumaczeń i ostrzeżeń. Ostatnio nasilił swoją działalność, doprowadzając do ogromnych zniszczeń w dopiero co uzupełnionej asekuracji.


Dzięki kolegom z KW Kraków udało nam się pozyskać prawnika, który w dniu 17 lutego 2016 roku złożył w naszym imieniu zażalenie na umorzenie dochodzenia.


Prosimy wszystkich wspinających się w rejonie Fiali i Wzgórza 502 o zgłaszanie wszelkich gróźb, jeśli takie wystąpią, dyrektorowi operacyjnemu Naszych Skał.źródło: Nasze SkałyWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
żenada
A chłopina teraz pewnie ma jeszcze większy zacyk żeby robić swoje chore akcje.
Uli Steck
Art 160 KK nie mówi o niszczeniu punktów. Art. 160 zwłaszcza § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Na tym się należy skupić i tak sprawę nakreślić. Ten art nie wymaga wniosku o ściganie. Wymaga jedynie wskazania, że sprawca poprzez uszkadzania punków mających bezpośredni wpływ na ZAPEWNIENIE bezpieczeństwa powoduje, że tego bezpieczeństwa nie będzie. Jest to analogiczne do tego jak by mi dany sprawca uszkodził w samochodzie układ hamulcowy. Nie chodzi tu o samo uszkodzenia mienia a bezpośrednie i celowe dzianie zmierzające do narażania na utratę życia lub zdrowia.

KW Kraków
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com